همایش سراسری «آزادگان سرافراز» با حضور ۶۰۰ آزاده در کرمانشاه برگزار می‌شود

همایش سراسری «آزادگان سرافراز» با حضور ۶۰۰ آزاده در کرمانشاه برگزار می‌شود

همایش سراسری «آزادگان سرافراز» از شانزدهم تا نوزدهم مردادماه با حضور۶۰۰ نفر از آزادگان سرافراز اردوگاه موصل چهار در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می‌شود.

 

حجت‌الاسلام هادی عسگری آزادگان را سرمایه‌های معنوی، وارثان شهدا و الگوی ایثار و فداکاری در جامعه برشمرد و اظهار ‌داشت: همایش سراسری آزادگان سرافراز که از شانزدهم تا نوزدهم مردادماه با حضور۶۰۰ نفر از آزادگان سرافراز اردوگاه موصل چهار در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه افتتاحیه این مراسم فردا صبح در دانشکده ادبیات دانشگاه رازی برگزار می‌شود افزود: ۶۰۰ نفر از آزادگان سرافراز اردوگاه موصل چهار در این همایش شرکت دارند و در این مدت ضمن حضور در یادمان شهدای مرصاد، بازدیدی نیز از مناطق عملیاتی غرب کشور و هم چنین مناطق زلزله زده استان خواهند داشت.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه گفت: آزادگان در سال‌های اسارت با وجود همه سختی‌ها و مشکلاتی که با آن دست به گریبان بوده و جسم آنان اسیر بود اما هیچگاه روح آنان تسخیر نشد و توانستند با روحیه انقلابی استقامت و پایداری را به اوج خود رسانده و در حقیقت سفیران صبر و ایستادگی ایران اسلامی باشند.

عسگری عنوان‌ کرد: آزادگان همانطوری که رفته بودند دلیر، مقاوم، نستوه، استوار و امیدوار آمدند با همان صلابت همیشگی، با مهربانی با دلی سرشار از نور و صفا و ما مدیون ایثارگری این عزیزان هستیم بنابراین هر آنچه را که در توان داریم باید در خدمت به این اسوه‌های صبر و مقاومت به کار بندیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه به اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی چهل‌ساله انقلاب اشاره کرد و اظهار کرد: خدماتی که ما در بنیاد انجام می‌دهیم در حقیقت قابل قیاس با خون‌های پاک شهدای گران‌قدر نیست و این خدمات در واقع به‌منزله سپاس و قدردانی از رشادت‌ها و ایثارگری‌های این عزیزان است بنابراین مهم‌ترین اقدامات بنیاد می‌تواند حول محور ساماندهی گلزار مطهر شهدا، ایجاد حسینیه‌های شاهد در سطح استان، ایجاد موزه شهدا و نیز مواردی ازاین ‌دست را باشد.

وی از همکاری شایسته سپاه پاسداران و دانشگاه رازی کرمانشاه در این امر قدردانی کرد و عنوان‌ کرد: با هماهنگی که با دانشگاه رازی و سپاه پاسداران به ‌عمل‌ آمده بخش عمده‌ای از کار انجام‌ شده و امید می‌رود با رایزنی و همکاری سایر دستگاه‌های اداری مابقی امور نیز به نحو احسن پیگیری و به سرانجام برسد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *