برگزاری همایش آزادگان اردوگاه خیبر(موصل ۲)

برگزاری همایش آزادگان اردوگاه خیبر(موصل ۲)

همایش آزادگان اردوگاه خیبر با همکاری هییت محبان سیدالساجدین و همچنین موسسه پیام آزادگان با حضور تعدادی از آزدگان و خانواده آنان روز جمعه در شهریار برگزار شد .

به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی و تجلیل از آزادگان، همایش یک روزه آزادگان اردوگاه خیبر، با هییت محبان سیدالساجدین و موسسه پیام آزادگان در اردوگاه فرهنگی شهید منتظری شهریار برگزارشد و این مکان شاهد حضور بیش از۳۰۰ آزاده سرافراز و خانواده مغزز آنان بود.

به گفته آزاده علی وردی دبیر اجرایی این همایش، این برنامه که از ساعت ۱۰ صبح آغاز و تا ساعت ۳بعدازظهر ادامه داشت ابتدای برنامه با تلاوت آیاتی از کلام حق توسط حافظ کل قرآن آزاده حسین معینی به زیبایی قرایت شد و پس از آن با پخش پرافتخار سرود ملی جمهوری اسلامی ایران رسمیت یافت.

پخش کلیپ دیدنی از آزاده سرافراز مهدی طحانیان در اسارت و پس از اسارت و همچنین وضعیت آزادگان دراسارت و پس از اسارت و همچنین آینده آزادگان، در نوع خود بسیار دیدنی و تاثیرگذار بود.

حضور آزاده سرافراز دکتردهقان و همچنین دکتر قاسم جعفری به همراه خانواده معزششان در این برنامه از نکات قابل توجه این همایش بود.

دکتر دهقان به عنوان سخنران ویژه این همایش، با اشاره به مسایل و مشکلات روز سیاسی و اجتماعی و اقتصادی جامعه و تکلیف آزادگان در این برهه زمانی به ایراد سخنرانی پرداختند که در انتها به سوالات حاضرین نیز پاسخ دادند که بازتاب بسیار خوبی داشت.

برگزاری مسابقات برای فرزندان آزادگان از مهیج ترین بخش این همایش بود که در پایان به ۶ نفر از برگزیدگان مسابقه و ۲ نیز به صورت افتخاری جوایزی اهدا شد.

علی وردی در ادامه افزود: حضور همسر و دوفرزند دوقلوی دختر شهید مدافع حرم شهید پورنگی یکی دیگر از بخش های پررنگ این همایش بود که در این مراسم با هدایایی از این خانواده مغزز تجیل شد.

دبیراجرایی این برنامه، ضمن فراجناحی خواندن این همایش با اشاره به اهداف این همایش نیز گفت: تجدید بیعت دوباره آزادگان را ولایت فقیه و دفاع از ارزش های دفاع مقدس، تجدید روحیه آزادگان و دیدار دوباره آزادگان از اهداف این همایش است.

وی همچنین یادآورشد: دراین همایش، از مجموعه فرهنگی ورزشی داخل اردوگاه (استخر و سونا و جکوزی ویژه آقایان) که با حمایت و مدیریت آزاده ده سال اسارت علی اصغری همراه بود، نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.

این همایش با برپایی نمازجماعت و صرف ناهار به کار خود پایان داn.

 

پیام آزادگانپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *