مراسم تقدیر و تجلیل از آزادگان ارامنه در فرهنگسرای شفق

مراسم تقدیر و تجلیل از آزادگان ارامنه در فرهنگسرای شفق

مراسم «الماس‌های درخشان»، با هدف تقدیر و تجلیل از آزادگان ارامنه در فرهنگسرای شفق برگزار شد.

به مناسبت سالروز بازگشت سرافراز و پیروزمندانه آزادگان سرافراز به کشورمان، امروز ۲۳ مرداد مراسمی تحت عنوان «الماس‌های درخشان»، با هدف تقدیر و تجلیل از آزادگان ارامنه در فرهنگسرای شفق برگزار شد.

 

در این مراسم که با حضور ۱۰۰ نفر از آزادگان ارامنه به همراه خانواده‌های آنان برگزار شد، امیر دریادار سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، به عنوان سخنران و مدعو ویژه، کارن خانلری، نماینده محترم ارامنه تهران و شمال در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی فرد، امامت جمعه موقت تهران، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر تهران و سعید اوحدی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران حضور داشتند.

 

در ابتدای مراسم حجت الاسلام والمسلمین حسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران به سخنرانی پرداخته و گفت: آزادگان ما با عظمت وفاداری به امام و ملت ایران در چنگال دشمنی همچون صدام از همه ارزش‌های اسلامی دفاع کردند.

در ادامه معاون هماهنگ کننده ارتش، گفت: آزادگان ارامنه همچون سایر مردم ایران با ایثار و فداکاری در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح سبب پیروزی کشورمان شدند که همواره از آنان قدردانی می‌کنیم.

 

همچنین در بخش دیگری از مراسم کشیش کارن خانلری نماینده ارامنه تهران و شمال طی سخنانی گفت: آزادگان ارامنه به ایثار و فداکاری خود در دوره اسارت افتخار می‌کنند.

در بخش دیگری از مراسم دو تن از آزادگان جانبار به بیان خاطرات خود از دوران اسارت پرداختند و به گونه‌ای با بزرگواری تمام در قالب طنز سخن گفتند که مبادا دل هموطنانشان غم، رنج و مصیب‌های دوره اسارت آنان را حس کنند.

در بخش دیگری از مراسم از کتاب «من، داوود، علی» خاطرات عباس شهریاری رونمای شد و ایشان در ادامه به بیان بخشی از خاطرات خود در این کتاب پرداخت.

در پایان مراسم از تعدادی از آزادگان ارامنه تقدیر و تجلیل به عمل آمده و با مسوولان و مدعوین عکس یادگاری گرفتند.

 

پیام آزادگانپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *