مردم پاوه قدردان روز شکست حصر پاوه باشند/ رهبر انقلاب به مردم پاوه ۲ مدال افتخار هدیه دادند

مردم پاوه قدردان روز شکست حصر پاوه باشند/ رهبر انقلاب به مردم پاوه 2 مدال افتخار هدیه دادند

عضو سابق شورای شهر تهران گفت: روز شکست حصر پاوه یک روز ملی برای مردم این شهر است که هویت این شهر با آن گره خورده است، مردم پاوه قدردان این روز باشند.

به راهیان نور غرب و شمال‌غرب، مراسم گرامی‌داشت سالروز شکست حصر پاوه صبح امروز جمعه (۲۶ مرداد) با پیاده‌روی از مقابل فرمانداری این شهر به سمت یادمان شهدای پاوه برگزار شد.

مردم پاوه رزمندگان همیشه در صحنه ایران هستند

«محسن معاذی» عضو سازمان پیشمرگان کُرد مسلمان و از مدافعان شهر پاوه در ابتدای این مراسم با اشاره به موج مردم انقلابی پاوه اظهار داشت: به نیابت از این مردم قهرمان درود می‌فرستیم به روح پرفتوح امام خمینی (ره) و بر شهدا و آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب داریم.

وی گفت: مردم پاوه رزمندگان همیشه در صحنه ایران هستند. این مردم امروز با اشتیاق فراوان و قلبی آکنده از عشق به شهدا باری‌ دیگر یاد و خاطره ۶۴۰ شهید این شهرستان را گرامی داشتند.

این عضو سازمان پیشمرگان کُرد مسلمان در جملاتی خطاب به رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: آقا سید علی! نوه مصطفی! پاوه پایند به عهد و وفاست.

رهبر انقلاب مدال «روشنفکری» و «دینداری» به مردم پاوه هدیه داد

در ادامه سرهنگ «سلطان‌قلی» فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن سلام به همه مردم ایران و اهالی شهر پاوه گفت: پاوه به معنای ایستادگی و مقاومت است. مردم این شهر در سال ۱۳۵۸ و در چنین روزی به کمک نیرو‌های دولتی آمدند و احزاب منحله را از این شهر به دور انداختند.

وی گفت: مردم پاوه هر ساله با شهیدان تجدید عهد و پیمان می‌کنند. درود بر مردم پاوه و شهیدان این شهر و مسوولین.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سفر به پاوه این شهر را به دو خصلت «روشنفکری» و «دینداری» مفتخر کردند؛ حقیقتا این دو خصلت در بین آحاد مردم پاوه موج می‌زند.

سرهنگ سلطان‌قلی افزود: روشنفکری این مردم از رتبه دانش‌آموزان آن در کنکور امسال نیز مشخص است. این مسأله نشان می‌دهد ما فقط مرزبان نیستیم؛ بلکه مرزبان علم، دین و مقاومت نیز هستیم؛ چراکه این شهر، شهر ایثار و مقاومت است.

امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب توجه ویژه به مرزنشینان دارند/ پیشمرگان کُرد برخاسته از مردم بود

«علی‌محمد باباخاص» برادر شهیدان باباخاص و یکی از موسسین سازمان پیشمرگان کُرد پاوه گفت: این مراسم تجدید میثاق مجدد با آرمان‌های انقلاب، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است. پاوه نقطه عطف پیام تاریخی امام خمینی (ره) بود که دال براین دارد که امام راحل و مقام معظم رهبری توجه ویژه به مناطق مرزنشین دارند.

سازمان پیشمرگان یک نهاد مردمی تشکیل شده از اقشار مردم وفادار کردستان به انقلاب با رهنمود‌های حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری توسط جمعی از فرهنگیان و روحانیان در دفاع از اسلام و انقلاب تشکیل شد. در واقع همه عزیزانی که در صحنه انقلاب حضور پیدا کردند در این جمع بودند که سازمان پیشمرگان نیز برخاسته از این مردم حماسه‌ساز بودند.

مردم پاوه برعهد خود با رهبر معظم انقلاب پایبند هستند

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین «علی‌مراد یوسفی‌راد» مسوول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه اظهار داشت: امروز باری دیگر عهد و پیمان مردم وفادار پاوه نسبت به نظام، دین و ولایت به نمایش گذاشته شد. شهرستان پاوه در چنین روز‌هایی با حمایت مدعیان حقوق بشر شاهد جنایات انسانی بود که آزاد شد.

وی گفت: در آن ایام منافقین با همکاری سازمان سیا و حمایت رژیم صهیونیستی به این شهر حمله کردند؛ اما با عنایت امام خمینی (ره) و شهیدانی، چون چمران و وصالی و هزاران نیروی مردمی که دغدغه فرمان امام (ره) را داشتند دشمن شکست خورد.

مسوول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه تصریح کرد: در کمترین جایی حساسیت ویژه امام خمینی (ره) را سراغ داریم که نسبت به شهر پاوه نشان‌ داد. امروز چنین حساسیتی توسط رهبر معظم انقلاب نسبت به این شهر نیز وجود دارد.

حجت‌الاسلام یوسفی‌راد خاطرنشان کرد: البته مردم پاوه همواره نشان دادند بر عهد خود نسبت به رهبر معظم انقلاب پایبند هستند و این شهر همچنین به عنوان یک شهر ولایت‌مدار و دین‌مدار ایستادگی می‌کند و در برابر سلفی‌ها ایستادگی می‌کنند.

وی افزود: پاوه داستان شورانگیزی است که اسطوره‌های زیادی به یاد گذاشته و فداکاری‌های عظیمی بر قلب خود ضبط کرده و شاهد جنایات فراوانی از سوی مدعیان حقوق بشر بوده است.

مسوول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه بیان کرد: این مردم حق بزرگی بر کشور و نظام دارند و تا آخرین قطره خون سد محکمی در برابر منافقین خواهد بود.

چمران: هویت پاوه با روز شکست حصر گره خورده است

«مهدی چمران» عضو سابق شورای شهر تهران در ادامه این مراسم اظهار داشت: این روز و اهمیت تاریخی آن را مردم پاوه بهتر می‌دانند. روز پاوه که در آن آزادی صورت گرفت و دشمنان که همه کوه‌های شهر را تصرف کرده بود، شکست خوردند، یک هویت تاریخی است. مردم در کنار پاسداران ایستادند و به پیام امام (ره) پاوه پیروز شد و استوار ماند و استوار خواهد ماند.

وی گفت: مردمی مبارزه و شجاع این شهر همچنان ایستاده‌اند و در مقابل ضد انقلاب مقاومت می‌کنند و پیروزی خودشان را به رخ جهانیان می‌کشند. ۲۷ مرداد تاریخ مهمی در شهر پاوه است. شهری که تنها سنگر ما در کردستان بود. ما این روز را به همه مردم کردستان تبریک می‌گوییم و ان شا الله همیشه این یاد و خاطره را گرامی بداریم‌.

عضو سابق شورای شهر تهران بیان کرد: امروز روز شکست حصر پاوه یک روز ملی برای مردم این شهر است که هویت این شهر با آن گره خورده است و این برای این مردم یک روز حماسی و بزرگ است. مردم پاوه صدور فرمان امام (ره) و فرار ضد انقلاب و ثبت این روز را به‌ یاد داشته باشند و به آن افتخار کنند؛ چراکه هویت شهر پاوه با یک روز تاریخی گره خورده است.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *