رونمایی از مستند «مهاجر الی الله» در یادواره شهدای گیلانی منا

رونمایی از مستند «مهاجر الی الله» در یادواره شهدای گیلانی منا

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان،از برگزاری دو ویژه برنامه در حاشیه یادواره شهدای منا در شهرستان لنگرود خبر داد و گفت:مستند مربوط به شهدای گیلانی منا «مهاجر الی الله» در این یادواره رونمایی می شود.

منطقه گیلان، عبدالله پاکاری، فاجعه اسفناک منا را جزو تلخ ترین اتفاقات تاریخ حج دانست که در سال ۹۴ رخ داد و گفت: عمق این فاجعه آنقدر زیاد بود که رهبر انقلاب فرمودند «فاجعه منا نباید فراموش شود»، زیرا زائران خانه خدا در خاص ترین شرایط و به زیباترین شکل به دیدار معبود شتافتند و با لباس احرام شهید شدند.
وی با اشاره به شهادت ۴۶۵ زائر ایرانی در فاجعه منا، تاکید کرد: ۱۶ شهید گیلانی داشتیم که ۱۱ شهید از شهرستان لنگرود، ۳ شهید از شهرستان رودسر و ۲ شهید از شهرستان املش بودند لذا امسال مراسم یادواره شهدای گیلانی فاجعه منا را با محوریت شهرستان لنگرود برگزار خواهیم کرد، زیرا بیشترین تعداد شهید را دارد.
پاکاری با بیان اینکه دومین یادواره شهدای منا به صورت استانی در رشت برگزار شده بود، خاطرنشان کرد: امیدواریم یادواره امسال از شکوه ویژه تری برخوردار باشد.
وی از برگزاری دو ویژه برنامه در حاشیه یادواره شهدای منا در شهرستان لنگرود خبر داد و گفت: بنا داریم مستند مربوط به شهدای گیلانی منا را تحت عنوان «مهاجر الی الله» رونمایی کنیم. این مستند با پیگیری بنیاد شهید استان تهیه شده است.
پاکاری، همچنین از برپایی نمایشگاه عکس شهدای منا در محل برگزاری یادواره خبر داد و گفت:با توجه به تقارن سالگرد شهدای منا با ۹ ذی الحجه و روز عرفه، یادواره شهدای منای استان گیلان در روز پنجشنبه، اول شهریور همزمان با ۱۱ ذی الحجه در مسجد جامع لنگرود برگزار خواهد شد.

 

ایسناپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *