استفساریه جزء (۱) بند «ث» ماده (۸۸) قانون برنامه پنجساله ششم

استفساریه جزء (۱) بند «ث» ماده (۸۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران

سؤال ۱: با توجه به مشمولین مذکور در صد بند «ث» ماده (۸۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۲۱/۱۲/۱۳۹۵ آیا بهره مندی از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر موضوع جزء (۶) این بند شامل کلیه رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه و غیرداوطلبانه در دفاع مقدس نیز می گردد؟

پاسخ: بلی. کلیه رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه و غیرداوطلبانه در دفاع مقدس مشمول جزء (۶) بند (ث) ماده (۸۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه می باشند.

سؤال ۲: آیا منظور از حقوق و مزایای اجتماعی مذکور در جزء (۶) بند (ث) ماده (۸۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه مواردی از قبیل داوطلبی نمایندگی مجلس، عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا و استخدام در دستگاه های اجرایی است؟

پاسخ: بلی. منظور از حقوق و مزایای اجتماعی مذکور در جزء (۶) بند (ث) ماده (۸۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه مواردی از قبیل نمایندگی مجلس، عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا و استخدام در دستگاه های اجرایی است.

نظر ایثارگران :

انتظار می رود با عنایت به شرایط سنی رزمندگان که بخشی از آنان بازنشسته شده و یا در حال بازنشستگی هستند ، نمایندگان مجلس در بررسی و تصویب این استفساریه سریعتر اقدام کنند . نمایندگان توجه کنند که بعد از بازنشستگی رزمندگان این قانون فایده ای برای آنان نخواهد داشت .


8 دیدگاه برای “استفساریه جزء (۱) بند «ث» ماده (۸۸) قانون برنامه پنجساله ششم
  1. باسلام لطفاً با مداقه به مستندات قانونی ً مراتب باستحضار فراکسیون ایثارگران مجلس وکمیسون اجتماعی و کمیسون برنامه وبودجه مجلس که هم اکنون در حال بررسی موضوع هستند واخیراً کمیسون برنامه وبودجه هم آنرا رد کرده طی مکاتبه رسمی اطلاع رسانی گردد .

  2. باسلام انتظار می رود با عنایت به شرایط سنی رزمندگان که بخشی از آنان بازنشسته شده و یا در حال بازنشستگی هستند ، نمایندگان مجلس در بررسی و تصویب این استفساریه سریعتر اقدام کنند . نمایندگان توجه کنند که بعد از بازنشستگی رزمندگان این قانون فایده ای برای آنان نخواهد داشت .ضمناً باعنایت به اینکه در ماده ۲۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ حقوق ومزایای اجتماعی در ۱۲ بند تعریف شده است که بند ۷ آن استخدام و اشتغال در دستگاه های دولتی است وبعنوان تنها مصادیق مجازات محرومیت از حقوق اجتماعی ذکر شده است پس برخور داری از استخدام در دستگاههای دولتی هم از مصادیق حقوق و مزایای اجتماعی مد نطر بوده بنابراین اصلاً نیازی هم به استفساریه نبوده است . با تشکر غلامی (رزمنده) از یاسوج

  3. با سلام انتظار می رود با عنایت به شرایط سنی رزمندگان که بخشی از آنان بازنشسته شده و یا در حال بازنشستگی هستند ، نمایندگان مجلس در بررسی و تصویب این استفساریه سریعتر اقدام کنند . نمایندگان توجه کنند که بعد از بازنشستگی رزمندگان این قانون فایده ای برای آنان نخواهد داشت .ضمناً باعنایت به اینکه در ماده ۲۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ حقوق ومزایای اجتماعی در ۱۲ بند تعریف شده است که بند ۷ آن استخدام و اشتغال در دستگاه های دولتی است وبعنوان تنها مصادیق مجازات محرومیت از حقوق اجتماعی ذکر شده است پس برخور داری از استخدام در دستگاههای دولتی هم از مصادیق حقوق و مزایای اجتماعی مد نطر بوده بنابراین اصلاً نیازی هم به استفساریه نبوده است . با تشکر غلامی (رزمنده) از یاسوج

  4. باسلام وباعنایت به اینکه در ماده ۲۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ حقوق ومزایای اجتماعی در ۱۲ بند تعریف شده است که بند ۷ آن استخدام و اشتغال در دستگاه های دولتی است وبعنوان تنها مصادیق مجازات محرومیت از حقوق اجتماعی ذکر شده است پس برخور داری از استخدام در دستگاههای دولتی هم از مصادیق حقوق و مزایای اجتماعی مد نطر بوده بنابراین اصلاً نیازی هم به استفساریه نبوده است . با تشکر غلامی (رزمنده) از یاسوج

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *