ارتش اسرائیل طی بیانیه ای اعلام کرد که کمک های انسانی خود به سوری های ساکن جولان را متوقف می کند

ارتش اسرائیل اعلام کرد که به دلیل بازگشت ارتش سوریه به جنوب اراضی کشور خود، تل آویو دیگر به سوری‌های ساکن در جولان کمک نمی‌کند.

به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای از پایان “عملیات حسن جوار” خبر داد که طبق ادعای اسرائیل، هدف از این عملیات “فراهم کردن کمک‌های انسان دوستانه و پزشکی برای هزاران سوری” در جولان اشغالی بوده است.

بر اساس بیانیه ارتش اسرائیل، این “کمک‌های انسانی” که شامل مواد غذایی، تجهیزات پزشکی، دارو، چادر، سوخت و لباس می‌شد، به دلیل بازگشت ارتش سوریه به جنوب این کشور پایان یافته است.

ارتش اسرائیل در اوایل اوت، به کار بیمارستان صحرایی که در نزدیکی خط حائل با سوریه در جولان ایجاد کرده بود، پایان داد و علت این امر را اعلام نکرد.

ارتش سوریه در ۲۶ ژوئیه گذشته، شهر القنیطره در نزدیکی بلندی جولان را تحت کنترل خود درآورده و پرچم سوریه را در آنجا برافراشت.

اسرائیل می‌گوید، به طور کلی، در طول پنج سال گذشته، بیش از ۴۹۰۰ غیرنظامی سوری، از جمله ۱۳۰۰ کودک، در بیمارستان‌های اسرائیل تحت درمان قرار گرفتند و حدود ۷۰۰۰ سوری دیگر در بیمارستانی صحرایی در نزدیکی خط آتش‌بس در بلندی‌های جولان مداوا شدند.

در حالی که رژیم صهیونیستی از کمک‌های خود به “غیرنظامیان سوری” سخن می‌گوید، اما این رژیم در حقیقت افراد مسلحی را که علیه نظام سوریه می‌جنگیدند، تحت درمان قرار می‌داد.

منبع : ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *