انجام طرح پایش سلامت ۴ هزار نفر از خانواده شهدا و ایثارگران در قم

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم گفت: از ابتدای امسال طرح پایش سلامت برای بیش از ۴ هزار نفر از خانواده شهدا،‌ جانبازان و آزادگان انجام شده است.

سید جواد هاشمی اظهار کرد: در این مدت برای ۳ هزار و ۴۲۴ نفر از والدین معظم شهدا، ۳۲۴ نفر از جانبازان و ۳۹۷ نفر از همسران شهدای هشت سال دفاع مقدس طرح پایش سلامت اجرا شده است.

وی ادامه داد: در این طرح که با هدف بررسی سلامت خانواده معظم شهدا و ایثارگران و پیشگیری و درمان این عزیزان صورت می‌گیرد، بعد از انجام آزمایشات لازم،‌ وضعیت سلامت خانواده‌ها بررسی شده و در صورت لزوم افراد به پزشکان متخصص ارجاع می‌شوند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم اضافه کرد: در همین راستا امسال با ۷۴ پزشک متخصص و عمومی در سطح شهر قرارداد منعقد شده است، تا ضمن دسترسی آسان خانواده‌ها بحث درمان به ویژه والدین شهدا و جانبازان که با کهولت سن روبه‌رو هستند، ‌انجام شود.

هاشمی با اشاره به رشد کمی مراکز طرف قرارداد در سال جاری افزود: امسال با ۱۳۵ مرکز کلینیکی و پاراکلینیکی قرارداد منعقد شد، این مراکز شامل درمانگاه،‌ بیمارستان، آزمایشگاه، سونوگرافی، داروخانه،‌ رادیولوژی و… است. ‌

وی یادآور شد: تا پایان سال برنامه پایش سلامت برای ۳۶۳۵ نفر از والدین معظم شهدا، ۹۵۹جانباز شیمیایی، ۴۲ جانباز قطع نخاع و ۳۱۶ نفر از آزادگان هشت سال دفاع مقدس اجرا می‌شود.

منبع : قم نیوزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *