ارجاع موضوع معافیت های قانونی جانبازان و خانواده هایشان به کمیسیون اجتماعی برای تدوین طرح

طرح استفساریه تبصره ۲ ماده واحده قانون اصلاح بند (و) ماده ۴۴ قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران جهت تدوین طرح به کمیسیون اجتماعی ارجاع داده شد.

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه اول مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح استفساریه تبصره ۲ ماده واحده قانون اصلاح بند (و) ماده ۴۴ قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران با ۱۵۳ رأی موافق، ۲۱ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۸ نماینده حاضر در صحن، این استفساریه را جهت تدوین طرح با موضوع معافیت های قانونی جانبازان، آزادگان و خانواده هایشان و خانواده شهدا به کمیسیون اجتماعی ارجاع دادند.

براساس این گزارش پیش از این حذف این ماده با ۱۱۰ رأی موافق، ۶۵ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۷ نماینده حاضر در صحن به تصویب نرسیده بود، بنابراین قرار بر این شد که به کمیسیون ارجاع داده شود.

لازم به ذکر است شورای نگهبان در رابطه با این ماده واحده گفته بود با توجه به انقضای مهلت اجرای قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و پیش بینی احکام مشابه آن در ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و بند (ج) ماده ۸۷ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، تصویب استفساریه مذکور ضرورتی ندارد، لذا موضوع استفساریه و پاسخ حذف می شود.

دکتر علی لاریجانی در رابطه با پیشنهاد حذف این ماده واحده با اشاره به اینکه به دلیل گذشتن زمان اجرای قانون برنامه پنجم توسعه این استفساریه قابل استناد نیست، بنابراین به این مهم تاکید کرد که این استفساریه به منظور تدوین طرحی در موضوع معافیت های قانونی جانبازان، آزادگان و خانواده هایشان و همچنین خانواده شهدا به کمیسیون اجتماعی ارجاع داده شود که در نهایت این موضوع به رأی گذاشته شد.

منبع : مجلس شورای اسلامیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *