برگزاری آیین افتتاح و نخستین اجرای نمایش محیطی «نقطه رهایی» با روایتی از دفاع مقدس

آیین افتتاح و نخستین اجرای نمایش محیطی «نقطه رهایی» با روایتی از دفاع مقدس با حضور بیش از ۶۰ بازیگر در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

آیین افتتاح و نخستین اجرای نمایش محیطی «نقطه رهایی» روز دوشنبه ۲۳ مهرماه از ساعت ۱۷ با حضور سعید اوحدی رئیس این سازمان و جمعی از مدیران شهری و مسئولان لشکری و کشوری در ضلع شمالی مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار می‌شود.
این نمایش روایتی متفاوت از دفاع مقدس است که در آن با نوآوری در نحوه ارائه مضمون و فضاسازی دوران دفاع مقدس، روایتی از حضور یک رزمنده در جبهه‌های دفاع مقدس تصویر می‌شود.
در نمایش «نقطه رهایی» سعی شده با استفاده از جلوه‌های ویژه، انفجار، تیراندازی، نور و صدا فضای جبهه‌های جنگ برای بازدیدکنندگان تداعی شود.
این نمایش محیطی در ۱۲ بخش گوناگون با حضور بیش از ۶۰ بازیگر در فضایی به وسعت ۱۰ هکتار اجرا می‌شود.
«نقطه رهایی» از ۲۳ مهر ماه به مدت ۱۰ روز هر روز از ساعت ۱۷ در چهار نوبت متوالی اجرا می‌شود، هر اجرا ۹۰ دقیقه به طول می‌انجامد و بازدیدکنندگان در گروه‌های ۱۵۰ نفره وارد نمایش می‌شوند.
علاوه بر اجرای عمومی برای شهروندان، اجراهای اختصاصی‌ برای دانش آموزان، ناشنوایان و هنرمندان خانه سینما و خانه تئاتر نیز در نظر گرفته شده است.
این نمایش محیطی به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و گروه جهادی چشمه کوثر و با همکاری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، مصلای امام خمینی (ره)، مرکز ارتباطات و امور بین‌المللی شهرداری تهران،اورژانس تهران، سازمان خدمات شهری شهرداری تهران، سپاه حضرت رسول (ص) تهران، نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ستاد اقامه نماز جمعه غرب تهران، سازمان زیباسازی شهر تهران و شهرداری منطقه ۳ به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اجرا می‌شود.
حضور در این نمایش برای شهروندان آزاد و رایگان است و علاقه‌مندان برای ثبت نام و دریافت بلیت می‌توانند به نزدیک‌ترین فرهنگسرای محل سکونت خود یا نشانی noghterahai.ir مراجعه کنند.
نشانی محل اجرای نمایش «نقطه رهایی» بزرگراه شهید همت (غرب به شرق)، بعد از بزرگراه شهید مدرس، ورودی شمالی مصلای امام خمینی (ره) است.

منبع : ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *