رئیس انجمن جانبازان نخاعی :مهم ترین مشکلات جانبازان در حوزه درمانی و تجهیزات پزشکی خلاصه می شود

رئیس انجمن جانبازان نخاعی در حاشیه اردوی جانبازان نخاعی در کردان کرج با اشاره به مهم ترین مشکلات جانبازان نخاعی کشور گفت: مهم ترین مشکلات جانبازان در حوزه درمانی و تجهیزات پزشکی خلاصه می شود. جانبازان نخاعی امروز نیاز مبرمی به تجهیزات پزشکی دارند که بنیاد شهید و امور ایثارگران با هماهنگی هایی که با بیمه دی دارد مثل گذشته می تواند ان ها را رفع کند. بیمه دی به عنوان حامی درمانی و بیمه ای جانبازان باید با حساسیت بیشتری مشکلات درمانی جانبازان را مورد توجه قرار دهد .

مهدی اسدزاده اذعان کرد: یکی دیگر از مشکلات جانبازان نخاعی وضعیت معیشت آنها است.

وی ادامه داد: امروز جانبازان به دنبال اجرای ماده ۳۸ قانون خدمات رسانی به ایثارگران هستند. در این قانون اعلام شده حقوق وظیفه جانبازانی که فاقد شغل هستند بر اساس مقررات، در نیروهای مسلح محاسبه و توسط نیروی مربوطه پرداخت شود. به همین خاطر نیاز است که مسئولان این قانون را به شکل کامل و جامع اجرا کنند.

اسدزاده، وجود اردوهای تفریحی و ورزشی را یکی دیگر از نیازهای مهم جانبازان برشمرد و گفت: امروز برای آن که بتوانیم روحیه جانبازان را در سطح بالا نگه داریم، نیاز است که اردوهای تفریحی- ورزشی موجود را بیشتر برگزار کنیم. اختصاص اعتبار توسط دولت می تواند باعث ایجاد نظم در برگزاری این اردوها توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران شود.

اسدزاده با اشاره به تعداد جانبازان نخاعی سراسر کشور، تصریح کرد: از زمان پایان یافتن جنگ تحمیلی تا کنون حدود ۳ هزار و ۸۰۰ جانباز نخاعی در کشور بودند که با فوت تعدادی از این عزیزان طی سال های گذشته، تعداد ایشان به یک هزار و ۹۷۲ تنزل یافته است..

وی افزود: با این که تعدادی از این جانبازان عضو انجمن جانبازان نخاعی نیستند، اما با ارتباطی که با ما دارند ما از نقطه نظرات و پیشنهادات آنها در راستای هرچه بهتر اجرا شدن سیاست های انجمن استفاده می کنیم.

اسدزاده در خصوص گروه های پیگیری حاضر در استان های سراسر کشور بیان کرد: ما در تمامی استان های کشور به جز سه استان کرمان، خراسان جنوبی و خراسان شمالی گروه پیگیری مشکلات جانبازان را داریم. البته با اقداماتی که انجام داده ایم، گروه پیگیری استان کرمان در شرف تشکیل شدن است. از سوی دیگر جانبازان نخاعی استان های خراسان شمالی و جنوبی هم زیر نظر گروه پیگیری خراسان رضوی هستند و از طریق این گروه، مشکلاتشان را رفع می کنند.

منبع : پایگاه خبری حیات طیبهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *