وام ازدواج ایثارگران

وام ازدواج ایثارگران

وام ازدواج ایثارگران 《۳۰》 میلیون تومان  

اگر هر دو نفر ایثارگر باشند مبلغ وام《۶۰》میلیون تومان میشود.

🔸بانک مرکزی، بند ”الف“ تبصره 《۵》 قانون بودجه سال 《۱۳۹۷》 کل کشور را که براساس آن مبلغ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هریک از زوج‌ها در سال 《۱۳۹۷》، 《۱۵》 میلیون تومان تعیین شده است به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
🔸در این بند از قانون بودجه سال جاری آمده است: ”به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است کلیه بانکها و موسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع کلیه منابع در اختیار پس انداز، جاری و سپرده قرض الحسنه بانکها در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مشارکت کرده و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.
🔸تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هریک از زوجها در سال 《۱۳۹۷》 یکصد و پنجاه میلیون ریال با دوره بازپرداخت پنجساله می باشد.“
🔸بنابراین و براساس بخشنامه شماره 》《۹۷.۴۷۷۳》 مورخ 《۱۳۹۷.۱.۱۴》 بانک مرکزی، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در اولویت نخست پرداخت تسهیلات قرض الحسنه قرار دارد و تمام بانکها و موسسات اعتباری ملزم به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از محل مجموع سپرده های قرض الحسنه پس انداز و جاری هستند. مبلغ این تسهیلات برای هر یک از زوجین، یکصد و پنجاه میلیون ریال با دوره بازپرداخت 《۵》ساله 《۶۰ ماهه》 و نرخ کارمزد 《۴%》 درصد است.
🔸همچنین با توجه به مفاد ماده 《۵۰》 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، افراد مندرج در این قانون، مشمول اخذ قرض‌الحسنه ازدواج به میزان دو برابر افراد عادی (مبلغ سیصد میلیون ریال و با رعایت سایر شرایط و ضوابط اعطای این تسهیلات) هستند.
🔸لازم به ذکر است افرادی که در سال جاری، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج دریافت می کنند، مشمول سقف های مقرر در قانون جدید می باشند.
🔸متقاضیان دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج می توانند با مراجعه به آدرس به ثبت درخواست خود اقدام کنند .

منبع : ایثارگران ونک

2 دیدگاه برای “وام ازدواج ایثارگران
  1. خداداد سیدروحی دی ۸, ۱۳۹۷ در ۰۳:۴۵ - پاسخ

    احتراماً معروض میدارد اینجانب برابر صورت سانحه موجود و احراز بر اثر اصابت ترکش به مچ و کف پای چپ که باپوشیدن کفش طبی نقیصه کوتاهی پا وبی تحرکی مچ پا ۲۰% جانباز شناخته شدم سال۸۵ بعلت عفونت ریه دربیمارستان بقیه اله بستری شدم بعد از پیگیریهای فراوان و آزمایشات اسپیرومتری و ام آر آی و سی تی اسکن مشخص شد بخاطر عوامل شیمیایی که در کربلای ۵ در شلمچه در معرض آن قرار داشته ام تاثیر گذار بوده صورت سانحه تهیه شد وپس از تایید پزشکان معتمد بنیاد دکتر قانعی و تنی چند دیگر و کمیسیون عالی پزشکی سپاه و بقیه اله تایید و میزان از کار افتادگی مشخص گردید و کمیسیون احراز نیز تایید نمودند ولی از سوی بنیاد از تایید و مشخص نمودن درصد جانبازی تا کنون اقدامی صورت نگرفته، من هم پیگیر نشدم چون زندگی ام میچرخید ولی اکنون با ۵۳ سال سن و مدت هفت سال است بیکارم و با مشگلات عدیده ای مواجه می باشم و از نظر معیشتی وضع اسفباری دارم تا کنون نیز نه چیزی دریافت کرده‌ام ونه چیزی خواسته ام اما الان واقعا درمانده ام گدایی نمیکنم ولی درخواست رسیدگی دارم در زندگی وامانده ام نگذارید نزد زن و بچه هایم شرمنده شوم یاد آور صحبت امام راحلمان که فرمودند نگذارید پیش کسوتان جهاد و شهادت در زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند کمکم کنید نگذارید این سید و اولاد پیامبر درمانده بماند خدا و پیامبر خدا از شما راضی باشد. انشاءالله (کد ملی ۰۰۳۰۷۸۹۰۹۵) با تشکر و قدردانی و سپاسگزاری فراوان سیدروحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *