اجرای طرح مدیریت فردا برای نخبگان ایثارگران

اجرای طرح مدیریت فردا برای نخبگان ایثارگران

رئیس کانون دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر گفت: طرحی با عنوان «مدیریت فردا» به منظور آماده سازی نخبگان، سرآمدان و استعدادهای درخشان ایثارگر برای احراز پست های مدیریتی اجرا می شود.

اسلام کریمی افزود: در مورد توانمندسازی ایثارگران به عنوان شرایط احراز پست های مدیریتی، مهارت های مورد نیاز این پست ها شناسایی شده و بر اساس آن اجرای برنامه «مدیریت فردا» برای افراد نخبه کارشناسی ارشد به بالا در دستورکار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تعداد ایثارگرانی که به عنوان نخبه و سرآمد در پست های مدیریتی فعالیت دارند، زیاد است اما با وجود نامه نگاری های مختلف هنوز سازمان ها برای ارائه آمار و اطلاعات همکاری لازم را نداشته و پاسخی به ما نداده اند. این درحالی است که بر اساس آمار حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد افرادی که دوره های مهارتی را آموزش دیده اند، در پست های مدیریتی خدمت می کنند.

کریمی تصریح کرد: همانطوری که رزمندگان اسلام برای دفاع از کشور و نظام فعالیت داشتند، ایثارگران به عنوان فرزندان آنها یا خود جانبازان و ایثارگران، خواهان خدمت به مردم هستند و چیزی برای خودشان نمی خواهند؛ بنابراین اینها مهارت های لازم را فرامی گیرند تا اگر پست مدیریتی را عهده دار شدند، بتوانند بهترین خدمت را به مردم ارائه دهند.

وی اظهار داشت: طبق آمار تا پایان شهریور ماه امسال تعداد ۹ هزار نفر در بخش نیروهای سرآمد، استعدادهای برتر، نخبگان و پیشتازان در گروه های علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی فعالیت دارند که در سراسر کشور در مراکز استانی شرایط عضویت در کانون تشکل های شاهد و ایثارگر را کسب کرده اند و از خدمات این تشکل ها استفاده می کنند.

رئیس کانون دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر گفت: در حوزه های خاص به صورت تخصصی برنامه های مختلفی برای این افراد اجرا می شود؛ به عنوان نمونه در گروه های هنری انجمن هایی شکل گرفته است که فعالیت های متمرکزی دارند.

در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر به افتخار آزادگی نائل شدند . مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۲۵ هزار و ۵۷۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.

همچنین شمار کل جانبازان کشور به ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر می رسد. ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر (۵۹ درصد) جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر (۴۱ درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند.

منبع : ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *