کتاب «مردان بی‌ادعا» با محوریت شهدای ورزشکار ایران به چاپ می رسد

کتاب «مردان بی‌ادعا» با محوریت شهدای ورزشکار ایران به چاپ می رسد

مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور ایثارگران گفت: کتاب «مردان بی‌ادعا» با محوریت معرفی شهدای ورزشکار کشور در آینده نزدیک به چاپ می رسد.

محمد خرم مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور ایثارگران از چاپ کتاب «مردان بی‌ادعا» خبر داد و گفت: این کتاب با محوریت شهدای ورزشکار استان های کشور در آینده نزدیک به چاپ می رسد.

وی با بیان این که در هر استان، حداقل یک کتاب در حوزه شهدای ورزش وجود دارد، افزود: هر استان موظف است تا آثار خود را در کتاب «شهدای ورزش» جمع آوری و به روز کند که در این راستا تاکنون بیش از ۳۰ جلد کتاب در این حوزه تهیه و تدوین شده است.

خرم با اشاره به این که تعداد جانبازان ورزشکار کشور زیاد است، اضافه کرد: در حال حاضر بیش از ۶ هزار شهید ورزشکار در کشور وجود دارد که با مشارکت خانواده ها تلاش داریم تا همه این افراد شناسایی شوند و اسامی ایشان در کتاب «مردان بی‌ادعا» به ثبت برسد.

مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور ایثارگران یادآور شد: در استان تهران بیش از هزار و ۲۰۰ نفر شهید ورزش شناسایی شده است که بنا داریم تا این کتاب به عنوان یک مرجع کامل اسناد شهدای ورزش جمع آوری و معرفی شود.

وی از دیگر اقدامات امور ایثارگران وزارت ورزش و جوانان در بخش انتشارات را تهیه و تدوین کتاب دیگری عنوان کرد و افزود: قرار است شهدای شاخص هر استان که دارای مدال مسابقات ملی و بین المللی بوده اند شناسایی و در یک کتاب تجمیع شود تا به عنوان الگوهای واقعی مطلوب برای جوانان مورد استفاده قرار گیرد و منبع کاملی برای استخراج اطلاعات در سال های آینده باشد.

خرم خاطرنشان کرد: تقدیر از خانواده های شهدای ورزشکار و دوران دفاع مقدس در نیمه برگزاری مسابقات ورزشی مانند فوتبال، کشتی، بسکتبال، تکواندو، کاراته و … از اولویت های ما است که این حرکت همواره با استقبال زیاد هوارداران دو تیم و تماشاگران روبرو شده است، ما در این مراسم ها با اهدای لوح تقدیر و هدایا از خانواده ها تقدیر می کنیم تا نوعی مروج فرهنگ ایثار و شهادت باشیم.

منبع : پایگاه خبری حیاتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *