کارآفرین برتر ایثارگر :مردم از اجناس باکیفیت ایرانی حمایت می کنند

کارآفرین برتر ایثارگر :مردم از اجناس باکیفیت ایرانی حمایت می کنند

به گفته جانباز کارآفرین، استقبال مردم از اجناس باکیفیت ایرانی که در داخل کشور تولید می شود بالاست.

عباس الماسی جانباز کارآفرین برتر و دارنده مقام اول جشنواره خوارزمیکه در زمینه تولید انواع کامپوزیت و پلیمر ایرانی فعال است ، اظهار کرد: در دوران تحصیلات دانشگاهی با انواع کامپوزیت به ویژه آن ها که در ساخت بدنه هواپیما، موشک و پهپاد کاربرد دارند اشنا شدم و پس از بازنشستگی به تحقیق و پژوهش بسیار در زمینه تولید کامپوزیت در صنعت های متفاوت پرداختم.

وی گفت: از ابتدا به دنبال شرکت در جشنواره های مختلف نبودم، اما زمانی که برای شرکت در جشنواره های مختلف از جمله خوارزمی ثبت نام کردم، توانستم مقام اول جشنواره را کسب کنم؛ کتابی نزدیک به ۱۰۰ صفحه نیز درباره کامپوزیت یا پلیمرهای پیشرفته نوشتم که ثمره ۳۲سال کار با مواد شیمیایی بود.

الماسی که شرکتی در زمینه تولید پلیمر راه اندازی کرده است در ادامه به اشتغال پرسنل شرکت خود اشاره و اظهار کرد: تمامی کارگران شرکت ما از خانواده های جانبازان و شهدا هستند،و من به خاطر اشتغالزایی نیز کارافرین برتر شدم و در حال حاضر احداث یک مجتمع رفاهی را در برنامه خودم دارم که در صورت اجرا برای نزدیک به ۲۵۰ نفر اشتغالزایی می شود.

این جانباز کارآفرین درباره تأمین منابع اولیه شرکت تولیدی خود افزود: ۲۵درصد مواد اولیه از خارج و ۷۵ درصد ان از داخل کشور تامین می شود. اصل این کار در کشورهای دیگر دنیا در حال اجراست و ما آن را در سطح کشور انجام می دهیم.

الماسی در رابطه با کیفیت اجناس ایرانی اظهار کرد: کارخانه دارها و تولید کنندگان از واردات اجناس خارجی ضربه سنگینی می خورند، در کشور ما مردم با توجه به درآمدهای پایین، به دنبال اجناس ارزان قیمت (چینی) هستند هر چند کیفیت ان ها پایین باشد و همین باعث کمرنگ شدن تولید در جامعه می شود.

وی تصریح کرد: مردم باید توجه داشته باشند که هزینه تولید در کشور ایران بسیار بیشتر از هزینه تولید در کشورهایی مانند چین است، به همین دلیل قیمت اقلام ممکن است بیشتر باشد اما در تولید ملی با اجناس باکیفیت بالا مواجه هستیم. برای سرپا نگه داشتن چرخه اقتصادی کشور و اشتغال زایی مردم است تلاش کنند اجناس با کیفیت بالاتر ایرانی را خریداری کنند.

این جانباز کارآفرین درباره لزوم ایجاد شرکت هایی برای زیباسازی و طراحی بسته بندی افزود: کیفیت پسته و خاویار کشور ایران بسیار عالی است اما به دلیل نداشتن پوشش و جعبه مناسب خیلی ارزان از کشور خارج می شود و پس از یک بازبینی مجدد در طراحی بسته بندی بار دیگر با قیمت بالاتر به داخل کشور بازگردانده و فروخته می شود. به بیان وی، اکثر اجناسی که برچسب خارجی دارند در واقع ایرانی هستند و بعد از خروج از کشور با بسته بندی جدید وارد کشور می شوند که این نشان می دهد اجناس تولید داخل با کیفیت است فقط نیاز به بسته بندی مناسب برای خرید توسط مردم دارد.

عباس الماسی داوطلب بسیجی استان تهران است که در درگیری با کومله ها در مرزهای کشور از قسمت کمر و زانو آسیب دید و به جانبازی ۲۵ درصد نائل آمد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه تهران و بازنشسته دانشگاه مالک اشتر است و به کارآفرینی روی آورده است.

منبع :  پایگاه خبری حیاتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *