امیر حاتمی :ایران به اقدام هر متجاوزی در عرصه فضا پاسخی پشیمان‌کننده می‌دهد

امیر حاتمی :ایران به اقدام هر متجاوزی در عرصه فضا پاسخی پشیمان‌کننده می‌دهد

وزیر دفاع گفت: ایران به چنان اقتداری دست یافته است که اگر متجاوزی در عرصه فضا اقدامی علیه کشورمان انجام دهد با پاسخی پشیمان‌کننده مواجه خواهد شد.

امیر سرتیپ «امیر حاتمی» در جمع هادیان و مسؤولان سیاسی نیرو‌های مسلح که به میزبانی معاونت سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع برگزار شد، با تبریک ایام مبارک ربیع الاول، مسؤولان سیاسی نیرو‌های مسلح را فرماندهان جنگ روشنگری در عصر حاضر دانست که در مقابل اربابان نفاق و دروغ و استبداد و استکبار هوشیاری و بیداری را به ارمغان می‌آورند.

وزیر دفاع با اشاره به عصر حاضر به عنوان عصر ارتباطات و اطلاعات، فضای امروز جامعه جهانی را فضای استبداد و انحصار رسانه عنوان کرد و در این زمینه اظهار داشت: رساندن یک پیام واقعی و صحیح و روشنگری در این فضا به کاری بسیار سخت و پیچیده مبدل شده است و هادیان سیاسی در این حوزه نقش خطیری را بر عهده دارند.

سرتیپ حاتمی با بیان اینکه دشمن در فضای امروز به دنبال محقق کردن دو مأموریت داخلی و بین المللی برای تضعیف و ساقط کردن نظام اسلامی است، گفت: نظام سلطه به سرکردگی آمریکا با ایجاد یأس و نا امیدی، ناکارآمد نشان دادن دولت و نظام اسلامی و همچنین ائتلاف با کشور‌های منطقه و ۳۰ کشور جهان به دنبال شکست اقتدار جمهوری اسلامی ایران برآمد؛ اما به حول قوه الهی نه‌تنها در فضای کشور شکاف ایجاد نشد، بلکه اتحاد و انسجام ملی بیش از هر دوره بر فضای کشور مستولی است و راهپیمایی گسترده و با شکوه ۱۳ آبان امسال گواه این موضوع است.

وزیر دفاع با اشاره به شکست سیاست‌های رئیس جمهور آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در فضای جهانی اظهار داشت: خنده دنیا به منطق رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل، صدور بیانیه محکومیت حادثه تروریستی اهواز در جلسه شورای امنیت و به دنبال آن استعفای «نیکی هیلی» نمونه‌ای از شکست‌های آمریکا در فضای امروز جامعه جهانی است.

امیر حاتمی با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی و ارزی کشور بیان کرد: برخی از مسائل پیش آمده در حوزه اقتصادی ناشی از عدم بهره برداری درست از منابع و ظرفیت‌های داخلی است که ان‌شاءالله با برنامه ریزی و تصمیم‌گیری‌هایی که در جلسات دولت و سایر بخش‌های کشور انجام شده است، از این مرحله عبور خواهیم کرد که البته تا حدود زیادی نیز عبور کرده‌ایم.

وی با اشاره به دستاورد‌های دفاعی کشور در شرایط تحریم ۴۰ ساله بیان کرد: عرصه دفاعی کشور که همواره در تحریم همه جانبه و با کارشکنی‌های نظام سلطه در رسیدن به فناوری و دانش در عرصه‌های گوناگون با مشکلات عدیده روبه‌رو بوده است، امروز در حوزه هوافضا، رزم زمینی، دریایی و ارتباطات و رادار‌ها به حد بالای بازدارنگی فعال و به یکی از قدرت‌های جهانی تبدیل شده است.

وی در همین زمینه افزود: عرصه فضا امروز در انحصار دشمنان نیست و نظام جمهوری اسلامی به چنان اقتداری دست یافته است که اگر متجاوزی در عرصه فضا اقدامی علیه ایران اسلامی از خود نشان دهد با چنان پاسخی مواجه خواهد شد که از کرده خود پشیمان خواهد شد.

امیر سرتیپ حاتمی در پایان تأکید کرد: پیشرفت‌های صنعت دفاعی و نیرو‌های مسلح در شرایط کنونی با تدابیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا، اتکاء بر ظرفیت‌های داخلی و توان دانشمندان متخصص صنعت دفاعی محقق شده است و این در حالی است که سایر بخش‌های کشور شرایطی به مراتب آسان‌تر از شرایط دفاعی و نظامی را دارند و می‌توانند با توجه به بهره برداری صحیح از ظرفیت‌های عظیم کشور بر مشکلات فائق آیند.

در این مراسم حجت الاسلام سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا، رؤسای عقیدتی سیاسی ارتش و وزارت دفاع و معاونین سیاسی نیرو‌های مسلح نیز حضور داشتند.

منبع : خبرگزاری دفاع مقدسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *