رونمایی سامانه جمع‌آوری و مستندسازی اسناد و آثار شهدای مدافع حرم

رونمایی سامانه جمع‌آوری و مستندسازی اسناد و آثار شهدای مدافع حرم

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهرستان‌های تهران گفت:نخستین سامانه جمع‌آوری و مستندسازی اسناد و آثار شهدای مدافع حرم در بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های تهران رونمایی شد.

امیر مردای در مراسم رونمایی سامانه اظهار داشت: نخستین سامانه جمع‌آوری و مستندسازی اسناد و آثار شهدای مدافع حرم با حضور رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر مسئولان در بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های تهران رونمایی شد.

وی ادامه داد: این سامانه با هدف تکریم و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم راه‌اندازی شده تا با گردآوری وصیت‌نامه‌ها و خاطرات شهدا زمینه تجمیع آثار و اسناد حوزه ایثار و شهادت را فراهم کند.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهرستان‌های تهران همچنین عنوان کرد: اسناد و وصیت‌نامه شهدا مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد تا در زمینه نشر آثار فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد و بتواند برای نسل جوان کشور انگیزه و هدف شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم را بازگو کند.

مرادی در پایان خاطرنشان کرد: امید است این سامانه منشا خیر شود و با گردآوری این آثار قدم مهمی در توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به ویژه در زمینه شهدای مدافع حرم برداریم.

منبع : ایثاردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *