۱۱ رویداد مهم حماسه و مقاومت در آبان ماه ۹۷

۱۱ رویداد مهم حماسه و مقاومت در آبان ماه ۹۷

وقایع مهمی همچون شهادت سید نورخدا تا اجرای جنجال برانگیز بخشی از ماده ۱۳ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در رابطه با بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل در آبان ماه امسال اتفاق افتاد.

در آخرین روز از آبان ماه سال ۱۳۹۷، مروری بر اخبار و رویدادهای مهم حوزه «حماسه و مقاومت» در ماهی که گذشت، خالی از لطف نیست. جانبازان، آزادگان و خانواده شهدا و ایثارگران می‌توانند با مرور این اخبار، موارد مورد نیاز خود در ماه آبان ۹۷ را نیز بررسی کنند. ۱۱ رویداد مهم این ماه در ادامه بررسی می‌شود:

سخنرانی رهبر انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای قزوین

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای استان قزوین که در تاریخ ۱۴ آبان ۹۷ برگزار شده بود، در محل این همایش در قزوین منتشر شد.

شهادت سید نورخدا

سید نور خدا موسوی جانباز ۱۰۰ درصد لرستانی، ۱۵ آبان ماه ۹۷ در شب رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) به شهادت رسید. وی در سال ۸۷، در منطقه لار استان سیستان و بلوچستان، از ناحیه سر مورد اصابت گلوله گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی قرار گرفت و بعد از آن حادثه حدود ۱۰ سال در کما بود.

تغییر وضعیت بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل

مطابق تبصره یک بند الف ماده ۱۳ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، کلیه دستگاه‌های اجرایی موظفند از محل اعتبارات مصوب و در قالب تخصیص اعتبار ابلاغی نسبت به تأمین و پرداخت کسورات بیمه درمانی همگانی و مکمل سهم کارکنان ایثارگر شاغل اقدام کنند. بر اساس مصوبه دولت ارائه خدمات بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل و بازنشسته در دستگاه‌های اجرایی از ابتدای آبان ماه ۱۳۹۷ بر عهده دستگاه‌ها است.

ثبت‌نام جانبازان ۲۰ درصد برای دریافت کارت ایثارگری

در راستای قانون دریافت کارت‌ شناسایی جانبازان زیر ۲۵ درصد، آبان ماه زمان ثبت نام جانبازان ۲۰ درصد برای دریافت کارت الکترونیک ایثارگری بود.

انفجار مین ضدتانک حین عملیات تفحص شهدا

آبان ماه ۹۷، حین عملیات تفحص پیکرهای مطهر شهدا در مناطق زرباطیه عراق، یک مین ضدتانک منفجر شد.

مراسم روز شهید در لبنان

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در ۱۶ فوریه ۱۹۸۵ در گردهمایی عظیم شهیر صیدا که به اعلام علنی شکل‌گیری حزب الله منجر شد، یازدهم نوامبر(مصادف با ۲۰ آبان) سالروز شهادت احمد قصیر را “روز شهید” نامگذاری کرد. طبق روال هر ساله در این روز سید حسن نصرالله برای مقاومت سخنرانی کرد. شعار امسال روز شهید «یستبشرون» بود.

اعزام جانبازان به کنفرانس سالانه سازمان منع سلاح‌های شیمیایی

جمعی از جانبازان شیمیایی در قالب چهار انجمن مردم‌نهاد برای حضور در کنفرانس سالانه سازمان منع سلاح‌های شیمیایی عازم کشور هلند شده‌اند. این کنفرانس از تاریخ ۱۹ الی ۳۰ نوامبر برابر با ۲۸ آبان الی ۹ آذر در شهر لاهه هلند برگزار می‌شود.

تشییع پیکر مطهر ۳ شهید گمنام دفاع مقدس

پیکر مطهر سه شهید گمنام دوران دفاع مقدس امروز همزمان با ایام عزاداری ماه صفر مصادف با ۱۴ آبان ماه ۹۷ در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی تشییع و تدفین شدند.

اجرای طرح نائب الشهید در عراق و مشهد

طرح نائب الشهید برای سومین سال در عراق برای زائران پیاده حسینی و برای نخستین سال در خراسان رضوی برای زائران پیاده رضوی برگزار شد. این طرح در پنج موکب و غرفه اختصاصی به چهار زبان فارسی، عربی، انگلیسی و اردو و توسط ۱۵۰ خادم از کشورهای مختلف اسلامی در حماسه بزرگ اربعین حسینی اجرا شد.

برگزاری کمیسیون پزشکی مجروحان حمله تروریستی اهواز

۲۱ نفر از مجروحان حمله تروریستی اهواز که مجروحیت آنان به تأیید کمیسیون احراز رسیده بود در روزهای ۱۰ و ۱۱ آبان ماه در کمیسیون پزشکی شرکت کردند.

نشست مشترک مسئولین کمیته مفقودین با نمایندگان کمیته بین‌المللی صلیب سرخ

نشست مشترک کمیته مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با نمایندگان کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با حضور سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح و فابریزیو کاربونا (Fabrizio Carbona)، مدیر کل منطقه‌ای و امور خاورمیانه کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران برگزار شد. سردار باقرزاده در این نشست گفت: اسامی ۱۴۴ نفر از جنایتکاران جنگی عراق که در زمان اسارت رزمندگان ما در عراق مرتکب جنایت شدند در اختیار داریم. آماده‌ایم که این‌ها را تحت‌تعقیب بین‌المللی قرار بدهیم.

منبع : تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *