«از تبار اسماعیل»؛ وصف اولین ذبیح فاطمیون+فیلم

«از تبار اسماعیل»؛ وصف اولین ذبیح فاطمیون+فیلم

رضا اسماعیلی، جوان افغانستانی بود که با تشکیل تیپ فاطمیون به صف مدافعان حرم حضرت زینب (س) پیوست و در بهمن ماه سال ۱۳۹۲ به شهادت رسید.

رضا اسماعیلی، جوان افغانستانی بود که با تشکیل تیپ فاطمیون به صف مدافعان حرم حضرت زینب (س) پیوست و در بهمن ماه سال ۱۳۹۲ به شهادت رسید. او یک جوان افغانستانی ساکن مشهد بود. یک جوان ورزشکار و نائب‌قهرمان وزن ۵۵کیلوگرم پرورش اندام استان خراسان رضوی بود. حدودً ۱۹ سال داشت و در دانشگاه فردوسی مشهد مشغول تحصیل بود. رضا در نبرد با تکفیری‌ها نمونه نداشت، بسیاری از دشمنان را به جهنم فرستاده بود. در نبرد آزادسازی شهرک شیعه‌نشین زمانیه، بسیار شجاعانه جنگید و بعد هم اسیر دست پیروان یزید شد. هنوز ساعتی از اسارت رضا اسماعیلی نگذشته بود که در شبکه‌های مجازی تصاویر او پخش شد. سر بریده‌ رضا بر دستان آن‌ها می‌چرخید. دوستانش عملیات را ادامه دادند و شهرک آزاد شد و پیکر رضا به دست آمد، اما سربریده‌اش نه.

سرود «از تبار اسماعیل» ویژه شهید رضا اسماعیلی (ذبیح فاطمیون) اولین ذبیح جبهه مقاومت در یادواره شهید رضا اسماعیلی اجرا شد. شعر این سرود را جواد شیخ الاسلامی در وصف شهید رضا اسماعیلی سروده است. فیلم این اجرا در ادامه قابل مشاهده است:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *