مراسم اختتامیه جشنواره ملی ادبی و هنری شاهد و ایثارگر برگزار شد

مراسم اختتامیه جشنواره ملی ادبی و هنری شاهد و ایثارگر برگزار شد

مراسم اختتامیه جشنواره ملی ادبی و هنری شاهد و ایثارگر در رشته‌های شعر، داستان و هنرهای تجسمی برگزار شد.

مراسم اختتامیه جشنواره ملی ادبی و هنری شاهدان و ایثارگران در رشته‌های شعر، داستان و هنرهای تجسمی امشب در هتل ثامن مشهد برگزار شد.

در این مراسم معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد امور ایثارگران خراسان رضوی با بیان اینکه از ابزار هنر می‌توان استفاده‌های مختلفی کرد، گفت: کاربردی‌ترین و عمیق‌ترین وجه هنر و استفاده از ابزار تصور و تخیل این است که بتواند به‌دنیا چهره درست و کاملی را عرضه کند.

حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی‌راد افزود: این جمله به این معناست که اثر هنری مانند آینه وظیفه دارد چهره درست و کاملی از انسان به او نشان دهد.

وی با بیان اینکه کار انبیای الهی خلق چیزی نیست، خاطرنشان کرد: وظیفه انبیا این است که تصویری موزون از توانمندی‌های انسان را به او نشان دهند و انسان هر موقع تصویر کاملی از خود داشته باشد می‌تواند تصمیم‌های درستی بگیرد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد امور ایثارگران خراسان رضوی با بیان اینکه هنرمند در دنیا آیینه‌داری می‌کند، ادامه داد: کار هنرمندان مانند پیامبران این است که تمام ویژگی‌های انسان را به او نشان دهند.

کاویانی راد به‌نقل از جبران خلیل جبران گفت: وظیفه انبیا و پیامبران الهی این نیست که انسان را به‌درجه خود برسانند بلکه می‌خواهند افراد را متناسب با ظرفیت خود مسیر کمال را طی کنند.

گفتنی است؛ در بخش ادبی این جشنواره، بخش شعر ۶۳ شاعر با ۱۶۰ اثر، بخش داستان با ۷۰ نویسنده و ۱۷۰ اثر از ۱۳ استان کشور و در بخش هنرهای تجسمی و رشته نقاشی ۷۳ هنرمند از ۷ استان سراسر کشور حضور دارند.

منبع : خبرگزاری فارسپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *