رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران : سهمیه استخدامی خانواده های ایثارگران باید به طور دقیق رعایت شود

تهران – نماینده ولی فقیه و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: طبق قانون ۲۵ درصد از سهمیه استخدامی دستگاهها، مختص خانواده های ایثارگران است که باید به طور دقیق رعایت شود.

ˈمحمدعلی شهیدیˈ چهارشنبه شب در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با بیان اینکه ۶۰ هزار نفر از فرزندان ایثارگران بیکار هستند، افزود: در تلاش هستیم تا با راه های متنوع و قانونی مشکلات بیکاری خانواده های ایثارگران را حل کنیم.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به این سوال که چرا لایحه جامع ایثارگران اجرا نمی شود، اظهار داشت: بخشی از این قانون در مرحله اجراست اما بخشی دیگر نیز به علت بار مالی داشتن اجرا نمی شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در همین زمینه از دولت خواسته ایم تا در حد امکان برای اجرای بخشی از این قانون منابع لازم را در اختیارمان قرار دهد.

شهیدی همچنین با اشاره به مطالبات ایثارگران، افزود: بدهی بنیاد به ایثارگران زیاد است اما دولت با در اختیار دادن نیروگاه دماوند و زاگرس کرمانشاه به بنیاد سعی در پرداخت مطالبات ایثارگران از طریق فروش سهام و یا فروش اصل این دو شرکت کرده است.

وی گفت: البته موفق شدیم با فروش پتروشیمی خلیج فارس ۱۱۰۰ میلیارد ریال از مطالبات ایثارگران را پرداخت کنیم.

شهیدی درباره روش های پرداخت هزینه های درمان ایثارگران نیز افزود: پرداخت هزینه درمان ایثارگران به روش نقدی و چکی صورت می گیرد.

رییس بنیاد شهید و امورایثارگران در ادامه درباره مناسب سازی قبور مطهر شهیدان هم اظهار داشت: در سال ۹۱ و ۹۲ دولت برای این اقدام مهم بودجه در نظر گرفته بود اما هیچ مبلغی تخصیص داده نشد که باعث شد تا از بودجه بنیاد برای مناسب سازی تعدادی از قبور مطهر شهدا اقدام کنیم.

وی افزود: امیدواریم تا پایان سال بخش قابل توجهی از قبور مطهر شهدا مناسب سازی شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد و گفت: در این اقدام مهم صداوسیما و رسانه ها می توانند به بنیاد شهید کمک شایانی نمایند که بر همین اساس ۲۲ اسفندماه به عنوان روز شهید انتخاب شده است.


322 دیدگاه برای “رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران : سهمیه استخدامی خانواده های ایثارگران باید به طور دقیق رعایت شود
  1. ابوالقاسم داوطلب خرداد ۱۵, ۱۳۹۷ در ۰۱:۱۴ -

    باسلام بنده جانباز جنگ تحمیای که ازکارمندان سازمان امورمالیاتی بوده که درپایان سال۱۳۹۵بازنشسته شدم ایا۵۰درصدافزایش حقوق همکاران که به استناد مصوبه سمار۶۸۱۲۸۶۱ت۹۵۰۹۷(برابربرنامه پنجم توسعه)درسال ۹۶اضافه شده شامل حالم میسود که پیگیری نمایم