رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران : سهمیه استخدامی خانواده های ایثارگران باید به طور دقیق رعایت شود

تهران – نماینده ولی فقیه و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: طبق قانون 25 درصد از سهمیه استخدامی دستگاهها، مختص خانواده های ایثارگران است که باید به طور دقیق رعایت شود.

ˈمحمدعلی شهیدیˈ چهارشنبه شب در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با بیان اینکه 60 هزار نفر از فرزندان ایثارگران بیکار هستند، افزود: در تلاش هستیم تا با راه های متنوع و قانونی مشکلات بیکاری خانواده های ایثارگران را حل کنیم.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به این سوال که چرا لایحه جامع ایثارگران اجرا نمی شود، اظهار داشت: بخشی از این قانون در مرحله اجراست اما بخشی دیگر نیز به علت بار مالی داشتن اجرا نمی شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در همین زمینه از دولت خواسته ایم تا در حد امکان برای اجرای بخشی از این قانون منابع لازم را در اختیارمان قرار دهد.

شهیدی همچنین با اشاره به مطالبات ایثارگران، افزود: بدهی بنیاد به ایثارگران زیاد است اما دولت با در اختیار دادن نیروگاه دماوند و زاگرس کرمانشاه به بنیاد سعی در پرداخت مطالبات ایثارگران از طریق فروش سهام و یا فروش اصل این دو شرکت کرده است.

وی گفت: البته موفق شدیم با فروش پتروشیمی خلیج فارس 1100 میلیارد ریال از مطالبات ایثارگران را پرداخت کنیم.

شهیدی درباره روش های پرداخت هزینه های درمان ایثارگران نیز افزود: پرداخت هزینه درمان ایثارگران به روش نقدی و چکی صورت می گیرد.

رییس بنیاد شهید و امورایثارگران در ادامه درباره مناسب سازی قبور مطهر شهیدان هم اظهار داشت: در سال 91 و 92 دولت برای این اقدام مهم بودجه در نظر گرفته بود اما هیچ مبلغی تخصیص داده نشد که باعث شد تا از بودجه بنیاد برای مناسب سازی تعدادی از قبور مطهر شهدا اقدام کنیم.

وی افزود: امیدواریم تا پایان سال بخش قابل توجهی از قبور مطهر شهدا مناسب سازی شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد و گفت: در این اقدام مهم صداوسیما و رسانه ها می توانند به بنیاد شهید کمک شایانی نمایند که بر همین اساس 22 اسفندماه به عنوان روز شهید انتخاب شده است.


224 دیدگاه برای “رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران : سهمیه استخدامی خانواده های ایثارگران باید به طور دقیق رعایت شود
 1. سلام با عرض وقت بخیر
  اینجانب اکبر حیات پور برادر شهید محسن حیات پورمن یه ۲ ماهیه بیکارم به دلیل مشکلات خلاصه به شدت از همه طرف به من فشار میاد از طرف بدهی ها بچه هام خلاصه خیلی تو بهرانم
  میخواستم ببینم آیا اگر مادرم که مادر شهید است که بنیاد مراجعه کنه میتوانند کمکم کنند من استان قم هستیم؟

  باتشکر

 2. سلام بنده فرزند فرهنگی جانباز۳۰ درصد متوفی هستم خواستار استفاده از ماده ۴۸ قانون جایگزینی هستم ولی جوری رفتار میشه بابنده انگار اصلا این ماده درقانون وجود نداره تورابه خدا راهنمایی کنید من تا بحال از هیچ خدماتی که بنیاد میده استفاده نکردم

 3. محمود …برادر شهید آشوری دارای ۳فرزند هستم که ۸خواهر وبرادر شهید هستیم ساکن راور کرمان .در شهر ما به خانواده شهدا اهمیت نمیدهند وبین آنها فرق میگذارند به هر ارگانی مراجعه کردم برای کار هیچ کس جواب نداد در صورتیکه کسانی را سراغ دارم از یک خانواده ایثارگر۵نفر شاغل هستند مگر شهدا باهم فرق دارند شما بگویید با سه بچه وبیکاری ویا کارگری چه کار کنم شرمندگی تا چه حد؟؟؟

  • سلام.این موضوع درخصوص بکارکیری ایثارگران و سهمیه این است.اگر در استان و شهرستان اعلام کار شود ۲۰درصد سهمه متعلق به شما میشود ولی در بعضی ازشهرستانها شغل نیست که سهمیه ای هم باشد که باید از طریق مرکز استان ویا کشوری پیگیری شود. شما میتوانید از طریق سازمان اقتصادی کوثر پیگیر کار شوید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *