ابطحی :ایثارگران مشکلات زیادی دارند و نباید نسبت به قانون ایثارگران بی‌لطفی کرد

ابطحی :ایثارگران مشکلات زیادی دارند و نباید نسبت به قانون ایثارگران بی‌لطفی کرد

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با بیان اینکه قانون ایثارگران به منظور حمایت از این قشر تصویب شده و موضوعی موقتی نیست، گفت: ایثارگران مشکلات زیادی دارند و نباید نسبت به این قانون بی‌لطفی کرد.

سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی صحن علنی گفت: ماده ۳۸ و تبصره آن که مربوط به ایثارگران است شنیده‌ایم که وزارت دفاع لایحه‌ای را به هیأت دولت داده است در حالی که این امر در بین ایثارگران و جانبازان بسیجی و ارتشی نگرانی ایجاد کرده است.

وی افزود: از امیر حاتمی وزیر دفاع می‌خواهم این لایحه را مسترد کرده و بداند که عزیزان ایثارگران ۳۰ سال است زجر و درد را تحمل کرده و قانون ایثارگران حقی اکتسابی بوده که نمایندگان برای آنان ایجاد کرده‌اند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قانون‌های ایثارگری قانون‌های حمایتی است و نباید این قانون‌ها را موقتی بدانیم، اظهار داشت: نباید دولتی این موضوع را حذف کند چرا که در شرایط بد اقتصادی فعلی و گرانی دارو که همه مردم شاهد آن هستند از دولتمردان می‌خواهم به جامعه ایثارگران التهاب وارد نکرده و با تدبیر لازم این لایحه را پس بگیرند و اگر هم این لایحه به مجلس آمد بهتر است نمایندگان نسبت به عدم رای دهی به این لایحه دقت لازم را داشته باشند.

ابطحی خاطرنشان کرد: در خصوص تدوین آئین‌نامه اجرایی معلمان حق التدریسی است که بعد از مدت‌ها در این خصوص قانون تصویب شد و سه ماه بر همین اساس مهلت تدوین این آئین‌نامه را دادیم اما متاسفانه وزارت آموزش و پرورش با تمام قول‌ها و وعده‌های داده شده به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اما این کمیته تدوین آئین‌نامه اجرایی تشکیل نشد ه و مشخص نیست این وزارتخانه بنای اجرای این قانون را دارد یا خیر.

وی گفت:‌در این قانون به صراحت تصریح شده که بودجه استخدام حق‌التدریسی‌ها در بودجه سنواتی دیده شود.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: نظام رتبه‌بندی معلمان از طریق کمیسیون اجتماعی دولت در حال پیگیری است اما متاسفانه هیأت دولت با توجه به اینکه این موضوع از مطالبات جدی فرهنگیان است بهایی به آن نداده است.

ابطحی به وزارت امور خارجه تذکر داد و گفت: نباید این وزارتخانه بیش از این منتظر برجام اروپایی باشند و گفته‌اند که تا آخر سال میلادی که چند روزی به پایان آن باقی مانده این موضوع اجرایی می‌شود اما معتقدیم دولت باید به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری فرمودند، بازگردد و دست از امید واهی به اروپا بردارد.

منبع : خبرگزاری فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *