آنچه ایثارگران می پرسند؟

آنچه ایثارگران می پرسند؟

پرسش :نحوه شرایط ثبت نام در لیست بیکاران متقاضی اشتغال چگونه است.

پاسخ :الف – عدم اشتغال بکار ب- عدم استفاده از سهمیه های استخدامی و یا تسهیلات خود اشتغالی ج – عدم ثبت در لیست دانشجویان د – در سیستم سجایا وضعیت شغلی “عدم مراجعه به اشتغال” ثبت شده باشد .

پرسش :با توجه به ابطال مأموریت آموزشی اداری فرزندان جانباز شرایط جمع کثیری از این افراد نامعلوم است.پاسخ چیست.

پاسخ :لغو و ممنوعیت مأموریت آموزشی مربوط به فرزندان جانبازان می‌باشد که این موضوع بر اساس رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری و علیرغم دفاعیات این معاونت به عنوان دفاع از مصوبات دولت و حقوق جامعه ایثارگری صورت پذیرفته که مراتب برای رفع موانع قانونی و اجرایی از طریق دیوان عدالت اداری و مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است.

پرسش :شرط معافیت سنی ایثارگران در آزمون قضاوت به چه صورت است؟ چرا در آگهی ثبت نام بر خلاف همه آزمون‌ها هیچ اشاره‌ای به معافیت سنی ایثارگران نشده است.

پاسخ :افراد تبصره (۱) بند (و) ماده (۴۴) قانون برنامه ششم توسعه شامل فرزندان شهدا و جانبازان و آزادگان که به استناد بند (۴) ماده (۷۶) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به عنوان یکی از تبصره ماده (۲۱) این قانون، دارای اعتبار و دائمی می‌باشد، از رعایت حداکثر سن معاف می‌باشند

پرسش :آیا امکان استفاده ازسهمیه مجدد کنکور برای یک نفر که قبلا استفاده نموده است در یک مقطع تحصیلی وجود دارد. 

پاسخ :مشمولان ماده (۷۰) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران برای هر مقطع تحصیلی فقط برای یک‌بار می‌توانند از سهمیه ورود به دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی استفاده و درصورتی که از سهمیه استفاده کردند و به هر دلیل ادامه تحصیل نداده‌اند، مشمول استفاده از سهمیه در همان مقطع تحصیلی نمی‌گردند.

پرسش :آیا به فرزندان شهیدی که شاغل در هیچ نهاد و ارگان دولتی نیستند فوق العاده ایثارگری تعلق می گیرد.

پاسخ :موضوع برقراری ۲۵ درصد فوق‌العاده ایثارگران ماده (۵۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و تبصره‌های آن ناظر بر شاغلین می‌باشد و چون برادر ایشان غیر شاغل می‌باشد مشمول فوق‌العاده ایثارگری نمی‌گردد

پرسش :چرا بنیاد شهید ارتقاء مدرک تحصیلی بالاتر را در احکام حقوقی (ماده ۳۸) لحاظ نمی کند. 

پاسخ :به موجب ماده (۳۸) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، احکام حقوق و مزایای مشمولان بسیجی و وظیفه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این ماده بر اساس قوانین و مقررات نیروهای مسلح و توسط یگان خدمتی محاسبه و از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت می‌گردد و نحوه اعمال مدارک تحصیلی جدید جانبازان و آزادگان مشمول این ماده نیز بر اساس مقررات استخدامی سپاه که لزوماً از طریق دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی نیروهای مسلح اخذ شده باشد محاسبه و لحاظ می‌گردد، بنابراین ایشان می‌توانند مراتب را از طریق یگان محل خدمت یا کارگزینی سپاه پیگیری نمایند.



پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *