ایثارگران بدانند

ایثارگران بدانند

دستورالعمل پرداخت فوق‌العاده ایثارگری ماده (۵۱) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران (بخشنامه شماره ۳۵/۷۱۰ مورخ ۱۸/۱۰/۱۳۹۷ وزارت آموزش و پرورش)

اداره کل آموزش و پرورش استان….

با سلام و احترام

تصویر نامه شماره ۱۹۴۳۱۳/۷۶۰ مورخ ۲۵/۹/۱۳۹۷ دفتر برنامه، بودجه و تأمین منابع در خصوص اجرای ماده (۵۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به پیوست ارسال و اعلام می‌دارد:

به استناد ماده (۵۱) قانون مذکور، کلیه دستگاه‌های اجرایی موظفند به شهدا و جانبازان (۲۵%) و بالاتر و آزادگان شاغل مبلغی معادل بیست و پنج درصد حداقل حقوق کارمندان دولت را که هر سال توسط دولت تعیین می‌شود به عنوان فوق‌العاده ایثارگری به طور ماهانه پرداخت نمایند. لذا مقتضی است مطابق مفاد نامه دفتر مذکور نسبت به صدور احکام مستخدمین ایثارگران مشمول از تاریخ ۲/۱۰/۱۳۹۱ (تحت عنوان فوق‌العاده ایثارگری ماده ۵۱) اقدام نمایند. لازم به ذکر است با عنایت به اعلام نظر امور مدیریت مشاغل و نظام‌های پرداخت سازمان اداری و استخدامی کشور، فوق‌العاده یاد شده در سایر فوق‌العاده‌ها بی‌تأثیر می‌باشد و مشمول کسور بازنشستگی نمی‌گردد. بدیهی است پرداخت امتیاز مذکور به آن دسته از کارکنانی که بعد از تاریخ ۲/۱۰/۱۳۹۱ اشتغال داشته‌اند و بعد از آن بازنشسته شده‌اند نیز تا تاریخ اجرای حکم بازنشستگی بلامانع خواهد بود.

علی الهیار ترکمن- معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش

نامه شماره ۱۹۴۳۱۳/۷۶۰ مورخ ۲۵/۹/۱۳۹۷

جناب آقای حسین بر

مدیر کل محترم امور اداری و تشکیلات

با سلام و احترام؛

بازگشت به نامه شماره ۱۳۳۴۹۷/۷۱۰ مورخ ۸/۷/۱۳۹۷ در خصوص مشمولین مفاد (۵۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران شاغل در دستگاه، به استحضار می‌رساند:

از آنجایی‌که احکام کارگزینی کارکنان مشمول ماده قانون مذکور، می‌بایست از تاریخ ابلاغ قانون یادشده جهت اجرا، صادر می‌گردید و انجام این‌گونه تکالیف قانونی ارتباطی به وجود یا فقدان اعتبار در دستگاه‌های اجرایی ندارد، لذا پیشنهاد می‌گردد نسبت به صدور احکام افراد ذی‌نفع اقدام لازم معمول گردد تا امکان ثبت مطالبات و بدهی‌های دولت (سماد) نیز فراهم گردد.

شایان ذکر است موضوع تأمین اعتبار مورد نیاز جهت اجرای تکالیف قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و همچنین قانون جامع ایثارگران به صورت مستمر و تا حصول نتیجه از طریق مراجع ذی‌ربط در حال پیگیری می‌باشد.

مهرداد خان ماکو- مدیر کل دفتر برنامه، بودجه و تأمین منابعپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *