تقدیر از رسانه ‌های فعال در ترویج فرهنگ ایثار

تقدیر از رسانه ‌های فعال در ترویج فرهنگ ایثار

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با دعوت از رسانه ‌ها برای مشارکت در تولید محتوا در حوزه ایثار، شهادت و ایثار اجتماعی گفت: این بنیاد از رسانه‌ هایی که در فاصله ۱۲ بهمن تا ۲۲ اسفند ماه (روز بزرگداشت شهدا) به موضوعات مرتبط به فرهنگ ایثار بپردازند، تقدیر می ‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی با اشاره به قرار داشتن در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: دشمنان انقلاب اسلامی با توجه به پیش رو بودن سالگرد انقلاب، تبلیغات زیادی را علیه کشور انجام دادند، اما مانند همیشه این تبلیغات با شکست روبه رو شده است و کشور ایران با اقتدار در مسیر پیشرفت قرار دارد.

وی اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت یکی از اصلی ‌ترین محورهای شکل‌گیری گفتمان انقلاب اسلامی و عاملی برای پیروزی آن بود و در ادامه نیز باعث حفظ و تداوم آن تا امروز شده است و شهدا و ایثارگران نقشی اساسی در این مسیر داشته ‌اند. همچنین انقلاب اسلامی برگرفته جریان حق‌ طلبی در کشور بود که ایران را به استقلال رساند و دست بیگانگان و ستمگران را از کشور کوتاه کرد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به جنبه‌ های اجتماعی زندگی شهدا و ایثارگران گفت: این عزیزان در زندگی خود همواره فداکاری و ازخودگذشتگی داشتند و در نهایت نیز در راه کمک به همنوعان و ایثار اجتماعی پا در مسیری گذاشتند که به شهادت منجر شد.

معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرموده ‌اند «در طلیعه روزهای درخشان فجر از همه چیز شایسته‌ تر تکریم شهیدان و خضوع در برابر روح فداکار آنهاست» و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز بر همین اساس و در راستای انجام رسالت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تصمیم دارد از رسانه‌های فعال در حوزه ایثار و شهادت که در فاصله ۴۰ روز بین ۱۲ بهمن و آغاز دهه مبارک فجر تا ۲۲ اسفند مصادف با روز بزرگداشت شهدا به انتشار مطالبی در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بپردازند، تقدیر به عمل بیاورد.

شهیدی افزود: در همین راستا از تمام رسانه ‌ها دعوت می ‌کنیم تا در این مدت نسبت به تولید محتوای جذاب رسانه‌ ای در حوزه ایثار و شهادت و ایثار اجتماعی اقدام کنند و اداره کل اسناد و انتشارات بنیادشهید نیز آماده عرضه اسناد مربوط به شهدا و ایثارگران برای استفاده در تولید مطالب فرهنگی و رسانه‌ای است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه از رسانه ‌های برگزیده در بخش ویژه چهل سالگی انقلاب در پنجمین جشنواره تقدیر از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی حوزه ایثار و شهادت تقدیر می ‌شود، افزود: اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی بنیاد شهید، کار اعلام فراخوان، جمع‌آوری و داوری آثار این جشنواره را انجام می‌ دهد و این مطالب می‌ تواند در حوزه‌ های مختلفی مانند ایثار اجتماعی و اخلاق و خصوصیات شهدا و سایر مسائل مربوط به شهدا و ایثارگران منتشر شود و همچنین آثار برگزیده در نهایت در قالب یک کتاب چاپ و عرضه خواهند شد.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به برنامه‌ ریزی صورت گرفته برای انجام فعالیت ‌های گوناگون در فاصله ۱۲ بهمن تا ۲۲ اسفند گفت: در سال‌ های گذشته با برنامه‌ های برگزار شده در ایام منتهی به «۲۲ اسفند، روز بزرگداشت شهدا» شاهد افزایش آشنایی مردم با این روز بودیم، به نحوی که در سال ۱۳۹۲ میزان این آشنایی تنها حدود یک درصد بود، اما در طول این سال ‌ها به بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است.

منبع : ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *