سهمیه تجهیزات پزشکی مورد نیاز جانبازان قطع نخاع هیچ تغییری نکرده و کما فی السابق برقرار است

سهمیه تجهیزات پزشکی مورد نیاز جانبازان قطع نخاع هیچ تغییری نکرده و کما فی السابق برقرار است

سهمیه تجهیزات پزشکی مورد نیاز جانبازان قطع نخاع که هر ماه از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران تحویل عزیزان جانباز می شود هیچ تغییری نکرده و کما فی السابق برقرار است و برداشت برخی رسانه ها در شبکه های اجتماعی از محتوای پیامکی ارسالی به جانبازان، غیر منصفانه و نادرست است.

چند روز پیش پیامکی که از طرف مرکز توانبخشی امام علی(ع) استان مازندران برای جانبازان قطع نخاع استان ارسال شده بود، مورد سوءاستفاده برخی رسانه ها در شبکه های اجتماعی قرار گرفت. در این پیامک از جانبازان قطع نخاعی خواسته شده بود هنگام مراجعه به مرکز توانبخشی، تجهیزات مصرفی پزشکی مورد نیاز خود مانند کیسه ادرار، سوند و … را به همراه داشته باشند که این پیامک از سوی برخی رسانه نگارها دستاویزی برای زیرسوال بردن خدمات پزشکی بنیاد شد.

برای روشن شدن علت ارسال این پیامک به سراغ طرف های دخیل در این موضوع یعنی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران، مجتمع ایثار امام علی(ع) و نماینده جانبازان قطع نخاع استان رفت و از انان در مورد این مسئله سوال کرد، در ادامه به تشریح پاسخ مسئولان مربوطه می پردازیم:

هدایت مظلومی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران در این باره گفت: هر ماه تجهیزات مصرفی پزشکی مورد نیاز جانبازان قطع نخاع از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران به صورت رایگان به ایشان تحویل داده می شود که هیچ تغییری در ان صورت نگرفته است و کما فی السابق این کار انجام می شود.

وی افزود: هفته گذشته طی جلسه ای که با کارگروه پیگیری امور جانبازان قطع نخاع استان و رئیس این مرکز توانخشی داشتیم با توجه به کمبود اعتبارات مرکز توانبخشی، تصمیم گرفته شد جانبازانی که به اسایشگاه برای بستری مراجعه می کنند تجهیرات مصرفی مورد نیاز ( که بنیاد هر ماه در اختیارشان قرار می دهد) مانند سوند، کیسه ادرار و… را با خود ببرند.

حسن پورخیز رئیس مرکز توانبخشی امام علی (ع) مازندران گفت: جانبازان قطع نخاعی، طبق سهمیه ماهیانه از بنیاد شهید و امور ایثارگران، تجهیزات مصرفی پزشکی دریافت می کنند و تا پیش از این، هنگام بستری در مرکز توانبخشی ، تجهیزات مورد نیاز  مصرفی( توسط مرکز) مجددا در اختیار این عزیزان قرار می گرفت.

وی افزود: با توجه به کمبود اعتبارات، روز شنبه هفته جاری پیامکی به شرح زیر برای نزدیک به ۴۰ نفر از جانبازان قطع نخاع استان مازندران ارسال شد: «با سلام و عرض قبولی عزاداری ایام فاطمیه و گرامیداشت دهه فجر جانباز عزیز با توجه به کمبود اعتبار در مرکز توانبخشی لطفا درصورت مراجعه به آسایشگاه لوازم تجهیزات پزشکی(کاندوم، کیسه ادرار، سوند نلاتون و یا فولی،،گاز و ……..) را به همراه خود داشته باشید. با تشکر مرکز توانبخشی امام علی(ع)»

رئیس مرکز توانبخشی امام علی (ع) ادامه داد: در حال حاضر با توجه به مسائل اقتصادی از جانبازان خواسته شده هنگام مراجعه به مرکز توانبخشی برای بستری، تجهیزات مصرفی پزشکی خود را که بنیاد در اختیارشان می گذارد به مرکز بیاورند زیرا مرکز به دلیل کمبود اعتبار توان تهیه ان را ندارد البته تاکید می کنم مرکز در مواقع ضروری، تمام تجهیزات پزشکی مورد نیاز را در اختیار جانبازان قرار می دهد.

پورخیز گفت: در ضمن این مسئله در جلسه ای که با مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و نمایندگان جانبازان تشکیل شد، مورد توافق جمع قرار گرفت.

رحیم رضایی جانباز ۷۰ درصد قطع نخاع و از اعضای گروه پیگیری امور جانبازان قطع نخاع استان مازندران گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نهایت همکاری برای تامین تجهیزات و تجهیزات پزشکی و اعتبارات را با ما انجام داده است به طوری که تا کنون شاهد هیچگونه مشکلی از سمت بنیاد برای جانبازان قطع نخاع نبوده ایم.

وی افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، در حال حاضر کمبود اعتبارات برای همه سازمان ها وجود دارد که بنیاد هم از آن مستثنا نیست که باید در حد امکان مشکلات و مسائل را مدیریت کرد تا از این شرایط عبور کنیم.

رضایی ادامه داد: تمامی جانبازان قطع نخاع دارای سهمیه دریافت تجهیزات پزشکی مصرفی هستند و ما در دریافت سهمیه ها تاکنون مشکلی نداشته ایم. اما باید به این نکته توجه داشت که جانبازانی که دارای سهمیه هستند چون یک بار در ماه ان را دریافت می کنند نباید دوباره همان تجهیزات را از مرکز توانبخشی بگیرند به ویژه الان که شرایط کمی سخت شده است و همین امر سبب شد تصمیم به ارسال پیامک برای عزیزان بگیریم که از سوی برخی رسانه ها مورد سوء استفاده قرار گرفته است به طوری که با بی انصافی نسبت به خدمات بنیاد نوشته اند این هم هدیه بنیاد در دهه فجر و استانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب.

وی افزود: در گذشته با وجود سهمیه، مرکز مجددا تجهیزات را در اختیار جانبازان قرار می داد در صورتی این امکانات برای موارد ضروری است، اما در حال حاضر و با وجود مشکلات اقتصادی تصمیم گرفته شد که جانبازان سهمیه های خود را به همراه بیاورند و در مرکز نیز استفاده کنند.

منبع : پایگاه خبری حیاتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *