وصیت‌نامه شهید علی‌اکبر اسماعیلی/ راهکاری برای تثبیت پایه‌های انقلاب اسلامی

شهید اسماعیلی در وصیت‌نامه خود آورده است: «بر برادرانم سلام مى‌رسانم و از آن‌ها می‌خواهم که سعى کنند، توده مردم را که عاشق انقلاب هستند از نظر اعتقادى و سیاسى آماده کنند که بتواند افراد صادق انقلاب را شناسایى کنند… .»

شهید «علی‌اکبر اسماعیلی» سال ۱۳۴۴ در کرج چشم به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام ۱۶ آبان ۱۳۶۲ طی عملیات والفجر ۴ در پنجوین به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«بسم الله الرحمن الرحیم

یا ایتها النفس المطمئنه ارجعى الى ربک راضیه مرضیه فادخلى فى عبادى وادخلى جنتى

اى نفس مطمئن و دل آرام، امروز به حضور پروردگارت باز آى که تو خشنود به نعمت‌هاى ابدى او و او راضى از تو است باز آى و در صف بندگان خاص من در آى و در بهشت من داخل شو.

دار خونین لاله‌اى دیگر به دامن گرفت و دشت پر وسعت خود را براى چندمین بار عطرآگین نمود.

با سلام و درود بى‌کران به رهبر کبیر انقلاب و ملت شهید پرور ایران و از کربلاى خونین ایران تا کربلاى حسین.

حضور محترم پدر و مادر مهربانم سلام علیکم:

پس از عرض سلام امیدوارم حالتان خوب و خوش و خرم در سایه خداوند متعال بوده باشید و به پدرم سلام گرمى مى‌رسانم و بر مادر مهربانم سلام گرمى از ته قلبم می‌رسانم و بر برادرانم سلام مى‌رسانم و از آن‌ها می‌خواهم که سعى کنند، توده مردم را که عاشق انقلاب هستند از نظر اعتقادى و سیاسى آماده کنند که بتواند افراد صادق انقلاب را شناسایى کنند و عناصرى را که جریان‌هاى انحرافى دارند، بشناسند که شناخت مردم در تداوم انقلاب حیاتى است و بر خواهرانم زهرا، فاطمه سلام گرمى مى‌رسانم و از آن‌ها می‌خواهم همچون زینب استوار و پایدار باشند و زینب‌گونه رفتار کنند.

پدر جان! امیدوارم مرا ببخشید و مادر مهربانم و برادران و خواهران عزیزم امیدوارم مرا حلال کنید و از دوستان و آشنایان حلالیت بطلبید.

پدر و مادرم! یکى از پایه‌هاى بزرگ ایمان، صبر است پس نکند در مقابل شهادت من بى‌تابى از خود نشان بدهید و پدر جان! امیدوارم راه من و دیگر شهیدان را ادامه دهید و امیدوارم این اسلام را در تمام جهان برگزار کنید و دست از این امام امت بزرگوار برندارید و اى عزیزان از شما مى‌خواهم که از اسلام و انقلاب اسلامى تا آخرین قطره خون حمایت کنید و مبادا در این راه از صحنه نبرد حق علیه باطل خارج شوید که این خواست شیاطین وسوسه‌گر شرق و غرب است. همواره فرامین ولى فقیه را گوش کنید و پشتیبان او باشید تا آسیبى بر این مملکت وارد نشود و به این جنگ غیر عادلانه تحمیلى رژیم عراق که با حمایت همه جانبه دول شرق و غرب علیه ایران اسلامى به پا کرده است، ادامه دهید.

ان‌شاءالله خدا نصرت و پیروزى نصیب اسلام و مسلمین گرداند. در ضمن پدر و مادرم هر چقدر توانستید برایم نماز و یا روزه قضا بگیرید. ان‌شاءالله همدیگر را در کربلا مى‌بینیم.

من ترک الصلاه متعمدا فقد کفر جهارا: هر کس نماز را عمدا ترک نماید به تحقیق هر آینه کافر است.

غم از چه خوریم که مهدى (عج) دین مى‌آید

از بهر شکست مشرکین مى‌آید

برماست که هموار نماییم رهش را

آن حجت حق، حامى دین مى‌آید

ما لشگریان مهدى موعودیم

مشتاق شهادت به ره معبودیم

ایزد توانگر که جمله ما مشتاقان

در خط على (ع) و احمد و محمودیم (ص)»دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *