نوروزی:طرح «ماموریت آموزشی فرزندان جانباز و ایثارگر» در کمیسیون اجتماعی مجلس رای خواهد آورد

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس گفت: به طور قطع طرح «ماموریت آموزشی فرزندان جانباز و ایثارگر» به زودی در کمیسیون اجتماعی مجلس رای خواهد آورد و سپس به صحن علنی مجلس خواهد رفت.

حسن نوروزی رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس در خصوص بررسی طرح «ماموریت آموزشی فرزندان جانباز و ایثارگر» در کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: این طرح در جلسه اخیر کمیسیون اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت و موافقت نمایندگان حاضر اعلام شد اما هنوز رای قطعی کمیسیون صادر نشده است.

وی تصریح کرد: اما به طور قطع به زودی این طرح در کمیسیون اجتماعی رای خواهد آورد و سپس به صحن علنی مجلس خواهد رفت.

نوروزی در خصوص طرح «اختصاص یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان دوران دفاع مقدس» نیز توضیح داد: جزء ۶ بند ۳ ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه به اختصاص یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه مربوط می شود که در جلسه اخیر مجلس نیز با یک فوریت آن موافقت شد.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک فوریت این طرح در مجلس رای آورده و شنبه هفته آینده در دستورکار مجلس قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه مطابق قانون برنامه ششم توسعه رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه می توانند باید از این حق استفاده کنند، عنوان کرد: این حق در گذشته طبق قانون ابلاغ و اجرا شد اما متاسفانه پس از مدتی با ایجاد شبهه نسبت به اینکه منظور از قانون مذکور، بهره مندی این رزمندگان از حقوق اجتماعی است، اجرای آن لغو شد.

منبع : خبرگزاری مهرپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *