مجروح شدن نوجوان ۱۲ ساله بر اثر انفجار مین در شوش خوزستان

مجروح شدن نوجوان 12 ساله بر اثر انفجار مین در شوش خوزستان

رییس اداره امورعشایر شهرستان شوش گفت: انفجار مین در غرب کرخه شوش در شمال خوزستان باعث قطع دست یک پسر ۱۲ ساله عشایری از ناحیه مچ شد.

نوروز دبات افزود: این کودک همراه با خواهر چهار ساله اش در حال چرای گوسفندان در نزدیکی ایوان تاریخی کرخه بود که حدود ساعت ۱۵:۳۰ انفجار مین امروز منجر به قطع مچ دست و آسیب دیدن صورت او شد.

وی با بیان اینکه این پسر از عشایر استان همدان است، گفت: ماموران اورژانس ۱۱۵ این نوجوان را به بیمارستان نظام مافی شوش منتقل کردند که در نهایت برای ادامه درمان به اهواز منتقل شد.

رییس اداره امور عشایر شهرستان شوش با بیان اینکه خواهر چهار ساله این نوجوان در این حادثه آسیب ندید، افزود: اورژانس ۱۱۵ باتوجه به فاصله زیاد این منطقه تا شهر شوش، تاخیر زیادی برای رسیدن به محل حادثه داشت.

این حادثه در ۳۰ کیلومتری شهر شوش اتفاق افتاده است.

۲۹ آبان امسال نیز یک نوجوان حدود ۱۲ ساله بر اثر انفجار مین باقیمانده از دوران جنگ تحمیلی در غرب کرخه بخش فتح المبین یک پای خود را از دست داد.

دشمن بعثی در جریان تجاوز خود به خاک ایران، تا کناره غربی رودخانه کرخه پیشروی کرد و در این مناطق اقدام به کاشتن مین و دیگر موانع برای جلوگیری از حمله رزمندگان اسلام کرد.منطقه غرب کرخه در غرب شهرستان شوش در جریان عملیات فتح المبین از اشغال متجاوزان بعثی آزاد شد.

با گذشت بیش از ۲۰ سال از پایان جنگ تحمیلی، همچنان انفجار مین و ادوات جنگی مربوط به این دوران در مناطق جنگی از جمله غرب خوزستان قربانی می گیرد.

منبع : ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *