رونمایی اسناد و آثار دیجیتالی شهدا و ایثارگران گلستانی

رونمایی اسناد و آثار دیجیتالی شهدا و ایثارگران گلستانی

مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران گلستان گفت: بیش از دو هزار برنامه شامل برگزاری یادواره‌ها، غرس نهال به نام شهدا و رونمایی از آثار و اسناد دیجیتالی شده شهدا و ایثارگران در هفته شهید انجام می‌شود.

اسرافیل وزیری ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به برنامه‌های هفته گرامیداشت شهید اظهارداشت: در این هفته بیش از دو هزار برنامه فرهنگی شامل همایش‌ها، نشست‌ها، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، عطرافشانی و تعویض پرچم قبور مطهر شهدا، تجلیل از خادمان شهدا شامل کارکنان و بازنشستگان بنیادشهید، اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی و غیره اجرا می‌شود.

وی از نواخته شدن زنگ شهید در روز ۲۲ اسفندماه در سراسر مدارس استان خبر داد و گفت: برنامه‌های متنوعی از جمله مسابقه دلنوشته‌ای به یک شهید در مدارس شاهد استان برگزار می‌شود. همچنین تعدادی از نخبگان ایثارگر و شاهد استان نیز برای سخنرانی در جمع دانش‌آموزان به مدارس اعزام می‌شوند.

مدیرکل بنیادشهید و امورایثارگران استان بیان داشت: غرس نهال به نام هر شهید از دیگر برنامه‌های بزرگداشت هفته شهید در استان است. همچنین ۷۰۰ یادواره شهید نیز از سوی ستادهای مردمی در مساجد محله‌های مختلف برگزار خواهدشد.

وی در ادامه با اشاره به جمع‌آوری اسناد مربوط به شهدا و ایثارگران گفت: بیش از سه هزار کارت صوتی و تصویری ایثارگران در سطح استان جمع‌آوری شده است و اکنون در حال دیجیتالی کردن آنها هستیم.

وزیری با اشاره به رونمایی برخی از آثار و اسناد دیجیتالی شده شهدا و ایثارگران استان در هفته شهید خاطرنشان کرد: تاکنون نیز بیش از ۲۲۰ هزار فقره سند جمع‌آوری شده از شهدا و ایثارگران استان پس از سال‌‌ها بررسی به صورت بانک اطلاعات دیجیتالی درآمده است.

منبع : تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *