جمع آوری ۱۲ میلیون سند مکتوب، دیداری و شنیداری از شهدا

جمع آوری ۱۲ میلیون سند مکتوب، دیداری و شنیداری از شهدا

رئیس کارگروه ایثار و شهادت ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ­از جمع آوری ۱۲ میلیون سند مکتوب دیداری و شنیداری از شهدا خبر داد.

نشست مقدماتی همکاری مرکز اسناد ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران و مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری در اداره کل اسناد و انتشارات بنیاد برگزار شد.

نیما رجب‌لو مدیرکل مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری با حضور در مرکز اسناد ایثارگران پس از دیدار با رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران و برگزاری نشست مقدماتی همکاری‌های مشترک اسنادی از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید کرد.

نریمانی در این نشست اظهار داشت: مرکز اسناد ایثارگران با همت و سعی مدیران و کارشناسان فرهنگی بنیاد در سراسر کشور هم‌اکنون یک «حافظه بزرگ دیجیتالی» بالغ بر ۱۲ میلیون برگ سند را فراروی پژوهشگران و مورخان کشور قرار داده است و این مرکز آماده همکاری و مشارکت با تمام سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی در راستای غنی‌سازی بانک اطلاعات اسنادی شهدا و ایثارگران، عرضه و انتشار اسناد شهدا و ایثارگران را دارد.

مدیرکل مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مرکز اسناد ریاست جمهوری گفت: مرکز پژوهش و اسناد از زیرمجموعه‌های معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور است و مدیریت «پژوهش و انتشار» و «اسناد» را در زیرمجموعه خود دارد.

وی افزود: در زمینه کتاب‌های سندی بیش از بیست عنوان که بعضی از آنها شامل چندین مجلد می‌شود، به عرصه فرهنگ و پژوهش کشور تقدیم کرده‌ایم که موضوعات آنان شامل جنگ‌های اول و دوم جهانی، احزاب سیاسی ایران، دولت شهید رجایی، مهاجرت داخلی در ایران، ایران و جنبش عدم تعهد به روایت اسناد از باندونگ تا تهران، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و حقانیت ایران در برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای، فداییان اسلام، شعله فروزان: اسنادی از جنبش جنگل و موضوعات تاریخی و مهم دیگر است.

رجب لو پس از بازدید از بخش‌های مختلف مرکز اسناد ایثارگران اظهار کرد: بی شک این مرکز بزرگترین گنجینه اسناد شهدا و ایثارگران در کشور است و امیدواریم با همکاری و مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران بتوانیم شاهد پیشرفت چشمگیری در حوزه‌های اسنادی مشترک و هم افزایی در انتشار و عرضه و انعقاد تفاهم‌نامه باشیم.

مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد نیز در پایان این نشست گفت: نگاه فراسازمانی، اتخاذ رویکرد علمی براساساستانداردهای جهانی و ارتباط دو سویه سازمان‌های متولی و سند پژوهشی علمی از مهمترین سیاست‌های مرکز اسناد ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران است که امیداریم با روحیه تعامل و مشارکت نهاد ریاست جمهوری در سال جاری شاهد تحقق آن باشیم.

منبع : ایسناپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *