ایثارگران بدانند

(مصوب جلسه ۴۹۸ مورخ ۱۳۸۱/۳/۲۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی)

شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۴۹۸ مورخ ۲۸/۳/۸۱، به پیشنهاد ستاد رسیدگی به امور آزادگان (نامه شماره ۱۲۹۴۷/۲/س‎آ مورخ ۲۶/۸/۸۰) اصلاح تبصره ماده ۲ اساسنامه طرح شاهد (مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی) را به این شرح تصویب کرد:

تبصره: فرزندان آزادگان جنگ تحمیلی و جانبازانی که متحمل ضایعاتی بیش از ۵۰% شده‎اند در حکم فرزندان شاهد محسوب گردیده و از مزایای ایشان بهره‎مند خواهند شد.

(مصوب جلسه ۵۳۸ مورخ ۱۳۸۳/۲/۲۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی )

شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۵۳۸ مورخ ۸۳/۲/۲۹ به منظور رفع مشکلات اجرایی مصوبه جلسه ۴۹۸ مورخ ۱۳۸۱/۳/۲۸ درخصوص تعمیم تسهیلات طرح شاهد به فرزندان آزادگان، اصلاح تبصره ماده ۲ اساسنامه طرح شاهد را به این شرح تصویب کرد:

تبصره ۱: فرزندان آزادگان جنگ تحمیلی و جانبازان ۷۰ درصد به بالا در حکم فرزندان شاهد محسوب گردیده و از مزایای ایشان بهره مند می شوند.

تبصره ۲: بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف به تأمین هزینه های تحصیلی فرزندان جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد در مدارس شاهد می باشد.

رییس جمهور و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی – سید محمد خاتمی

ایثارگران بدانند:

برخی از ایثارگران با ارسال مصوبه ۴۹۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص اصلاح تبصره ۲ اساسنامه طرح شاهد و تعمیم تسهیلات این اساسنامه به فرزندان آزادگان و فرزندان جانباازن ۵۰ درصد و بالاتر از نافذ و اجرایی بودن این بخشنامه پرسیده اند ،‌ باید نکاتی را اعلام نماییم:

۱- شورای انقلاب فرهنگی در تاریخ ۲۸/۳/۸۱ به ریاست خاتمی تصویب کرد که فرزندان آزادگان و فرزندان جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر مشمول تسهیلات اساسنامه طرح شاهد می شوند.

۲- بعد از حدود دو سال در تاریخ ۲۹/۲/۸۳ به ریاست خاتمی در مصوبه ۵۳۸ سورای عالی انقلاب فرهنگی این تبصره را اصلاح و فرزندان جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر را حذف و آن را به فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر محدود ساخت .

۳- دراین اصلاحیه بنیاد شهید موظف به پرداخت هزینه های تحصیلی فرزندان جانازان ۵۰ درصد الی ۶۹ درصد شد ولی از شمول اساسنامه طرح شاهد خارج شدند.

۴- فرزندان آزادگان همچنان مشمول اساسنامه طرح شاهد هستند .پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *