شلیک موشک «بدر-اف» به پایگاه شبه‌نظامیان مستقر در جنوب یمن

شلیک موشک «بدر-اف» به پایگاه شبه‌نظامیان مستقر در جنوب یمن

نیروهای یمنی با شلیک یک فروند موشک بالستیک «بدر-اف» به سمت استان «الضالع» واقع در جنوب یمن، تعدادی از شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی را از پای درآوردند.

یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله صبح امروز جمعه یک فروند موشک بالستیک «بدر-اف» را به سمت پایگاه شبه‌نظامیان مستقر در پایگاه «حکوله» در استان الضالع شلیک کرد.

منابع نظامی یمن می‌گویند که این موشک دقیقا به هدف مورد نظر اصابت کرد که بر اثر آن، شماری از شبه‌نظامیان کشته و یا زخمی شدند.

موشک بالستیک «بدر-اف» سه‌شنبه گذشته به مناسبت اولین سالگرد شهادت «صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن رونمایی شده بود.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی سوم اردیبهشت‌ماه سال گذشته (۱۳۹۷) کاروان حامل «صالح الصماد» رئیس سابق شورای عالی سیاسی یمن که برای بازدید از منطقه‌ای در غرب این کشور رفته بود، هدف قرار داده بودند که بر اثر آن، وی به همراه شش تن دیگر از مقامات یمنی شهید شد.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن سه شنبه گذشته در یک کنفرانس خبری نام موشک بالستیک جدید را «بدر-اف» اعلام و تأکید کرده بود که یگان موشکی نیروهای مسلح، دستاوردهای مهمی در زمینه ارتقای توانایی‌های نظامی خود داشته است و عملیات ارتقای موشک مذکور در مرکز پژوهش‌های تخصصی وابسته به یگان موشکی انجام شده است.

بُرد این موشک ۱۶۰ کیلومتر ، شعاع انفجار ۳۵۰ متر  و تعداد ترکش‌های آن بیش از ۱۴ هزار عدد است؛ در ارتفاع ۲۰ متری منفجر می‌شود و دقت اصابت آن تنها سه متر است.

منبع : تقریب نیوز

 پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *