میرمرادی:تنها مطالبات خانواده های شهدا و ایثارگران در سال ۹۶ باقی مانده است

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در حاضر تنها مطالبات خانواده های شهدا و ایثارگران در سال ۹۶ باقی مانده و دیگر مطالبات با تلاش بنیاد شهید پرداخت شده است.

منصور میرمرادی افزود: بر اساس اقداماتی که بنیاد شهید در دولت یازدهم و دوازدهم انجام داده است، سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از مطالبات خانواده های شهدا و جانبازان که از سال های قبل باقی مانده بود، به آنان پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: این مطالبات خانواده های شهدا و ایثارگران از سال ۸۶ به بعد باقی مانده بود که تا سال ۱۳۹۴ این مطالبات به خانواده های آنان پرداخت شده است.

میرمرادی با بیان اینکه تلاش بنیادشهید پرداخت تمام مطالبات خانواده های شهدا و ایثارگران است؛ ادامه داد: همچنین مطالبات سال ۹۵ خانواده های شهدا و ایثارگران که مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان بود، زمینه پرداخت آن به این خانواده ها فراهم شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امیدواریم در آینده نسبت به پرداخت مطالبات خانواده های شهدا و ایثارگران اقدام شود تا موجب رضایت بیشتر این خانواده ها شود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران پیشتر اعلام کرده بود مطالبات سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ خانواده های شهدا و ایثارگران پرداخت شده که مجموع معوقات و مطالبات پرداخت شده در دولت یازدهم بیش از پنج هزار میلیارد تومان بوده است، البته میزان مطالبات خانواده های شهدا را ۶۰۰ میلیارد تومان عنوان کرده بود.

وی اظهار داشت: در ادامه پرداخت معوقات خانواده های معظم شهدا که در دولت یازدهم اجرایی شد، پرداخت مطالبات سال ۱۳۹۵ خانواده های معظم شهدا در ۲۰ استان کشور از نیمه شهریور ماه سال ۹۶ آغاز و تا پایان همان سال پرداخت شد.

بر اساس آمار بنیاد شهید، تعداد جانبازان زیر ۲۵ درصد ۳۳۱ هزار و ۵۵۵ نفر، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر ۲۳۳ هزار و ۲۶۷ نفر، جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد ۲۵ هزار و ۴۸۱ و جانبازان بالای ۷۰ درصد حدود ۹ هزار و ۶۸۸ نفر است؛ ضمن اینکه حدود هفت هزار جانباز اعصاب و روان شدید در کشور بسر می برند. همچنین حدود ۲۳۰ هزار شهید تقدیم انقلاب شده است.

منبع : ایرنا


2 دیدگاه برای “میرمرادی:تنها مطالبات خانواده های شهدا و ایثارگران در سال ۹۶ باقی مانده است
  1. با سلام
    به قول خودشون اگه زمینه پرداخت مطالبات سال ۹۵ فراهم شده چرا پرداخت نمیکنن حداقل اعلام کنن بعد دو سه سال چه زمانی دقیقا قراره پرداخت بشه…… اینا همش شعاره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *