سید حسن نصرالله:هیچکس از حمله نظامی احتمالی رژیم صهیونیستی به لبنان هراس نداشته باشد

سید حسن نصرالله:هیچکس از حمله نظامی احتمالی رژیم صهیونیستی به لبنان هراس نداشته باشد

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: هیچکس از حمله نظامی احتمالی رژیم صهیونیستی به لبنان هراس نداشته باشد. اگر اسرائیل جنگ می‌خواهد، حرفی نیست بیاید. ما به تل آویو می‌گوئیم که زمان پیروزی‌های آن به پایان رسیده است.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی به مناسبت سومین سالروز از شهادت «مصطفی بدرالدین» معروف به «ذوالفقار» از فرماندهان ارشد مقاومت تأکید کرد: شهید مصطفی بدرالدین جزوپیشگامان عرصه مقاومت محسوب می‌شد.

وی افزود: زمانی که به تاریخ زندگی شهید بدرالدین نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که وی در جوانی وارد عرصه مقاومت شد و در نهایت به یکی از زبده ترین فرماندهان مبدل گشت. برخی از اینکه مقاومت علاوه بر موضوعات و مسائل ملی به مسائل امت اسلامی هم اهتمام دارد، تعجب می‌کنند؛ این درحالی است که یکی از مهمترین ویژگی‌های شهید بدرالدین و همتایان او این بود که هیچگاه از مسائل و قضایای امت اسلامی دور نشدند.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: از جمله ویژگی‌های بارزی که در شهید بدرالدین وجود داشت، این بود که دارای عزم و اراده راسخ بود و نسبت به تمامی مسائل و قضایای مربوط به جهان اسلام اهتمام می‌ورزید.

سید حسن نصرالله اضافه کرد: افرادی مانند شهید بدرالدین، از کوچک‌ترین امکاناتی که در اختیار داشتند بزرگترین فرصت‌ها را ساختند. شهید بدرالدین نیروی انسانی قدرتمندی را با کمترین امکانات، تربیت کرد. یکی از دستاوردهای بزرگ و مهم شهید بدرالدین، عملیات معروف به انصاریه بود.

وی اظهار داشت: در آن زمان یعنی در سال ۱۹۹۷ پس از رصد تحرکات رژیم صهیونی و جمع آوری اطلاعات، مشخص شد که این رژیم به دنبال انجام عملیات‌هایی علیه مقاومت است. شهید بدرالدین پس از جمع آوری این اطلاعات، از منطقهانصاریه بازدید به عمل آورد تا راهی برای به دام انداختن نظامیان صهیونیست بیابد.

نصرالله اضافه کرد: وی شبانه روز فعالیت می‌کرد تا عملیات انصاریه با موفقیت انجام شود و به صهیونیست‌ها ضربه مهلکی وارد شود. این عملیات در نهایت با تلاش شبانه روزی شهید بدرالدین با موفقیت انجام شد و صهیونیست‌ها متحمل ضربه سختی شدند.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود یادآور شد: شهید بدرالدین زمانی هم که به سوریه برای مبارزه با تروریسمِ تکفیری و همچنین صهیونیست‌ها، رفت کار خود را به خوبی انجام داد. امروز هم ما در مقاومت افرادی را داریم که در همین راستا حرکت می‌کنند و همچون شهید بدرالدین کار خود را با دقت کامل و مهارت و همچنین دلسوزی انجام می‌دهند.

وی اظهار داشت: هر روز که می‌گذرد، درست بودن تصمیم ما برای حضور در سوریه برای مبارزه با تروریسم روشن‌تر می‌شود. هر چه بیشتر می‌گذرد و نقاب‌های بیشتر می‌افتد و اسناد بیشتری رو می‌شود و اعتراف‌ها و اذعان‌های مسئولان سابق، وزیر خارجه سابق، نخست‌وزیر سابق‌ها بیان می‌شود، روشن می‌شود که صددرصد مقاومت در زمان و مکان صحیح قرار گرفته و تصمیم گرفته است.

نصرالله افزود: در سوریه توطئه‌ای آمریکایی، اسرائیل و سعودی در جریان بود که برخی کشورهای خلیج فارس نیز در آن حضور داشتند. آمریکا، عربستان و این کشورها با همه کسانی که آوردند و پول دادند، تلاش کردند که در سوریه تغییر ایجاد کنند.

سید حسن نصرالله در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز ایالات متحده آمریکا، کشورهای غربی و همچنین کشورهای عربی و رسانه‌های وابسته به آنها خط خبری مشترکی را در پیش گرفته اند و آن، بزرگ نماییِ جنگ احتمالی رژیم صهیونیستی علیه مقاومت لبنان است.

وی اظهار داشت: واقعیت آن است که این بزرگنمایی و القا حمله نظامی رژیم صهیونیستی به مقاومت، در واقع یک جنگ روانی علیه دولت و ملت لبنان است تا از این رهگذر، رژیم صهیونیستی به امتیازاتی از سوی لبنانی‌ها دست پیدا کند.

سید حسن نصرالله اظهار داشت: این جنگ روانی گسترده توسط محور غربی عربی علیه لبنان تنها یک دلیل اصلی دارد و آن، موشک‌های مقاومت در لبنان است. لبنان یک کشور قوی و مقتدر است و لبنانی‌ها نباید اجازه دهند که جنگ روانی غربی‌ها و دنباله روهای‌شان در منطقه بر آنها تأثیر بگذارد.

نصرالله در ادامه سخنرانی خود یادآور شد: هیچکس از حمله نظامی احتمالی رژیم صهیونیستی به لبنان هراس نداشته باشد. اگر اسرائیل جنگ می‌خواهد، حرفی نیست بیاید. ما به تل آویو می‌گوئیم که زمان پیروزی‌های آن به پایان رسیده است.

وی همچنین تأکید کرد: درحال حاضر قصد ندارم که به طور کامل از قدرت‌های مقاومت در برابر تجاوزگران اسرائیلی سخن بگویم. اما صادقانه و قاطعانه به شما این وعده را می‌دهم که نیروها و تیپ‌های ارتش اسرائیل اگر وارد جنوب شوند، در مقابل دوربین تلویزیون‌های جهانی نابود خواهد شد.

وی همچنین در خصوص برخی اظهارنظرهای داخلی مبنی بر اینکه مزارع شبعا متعلق به لبنان نیست و به سوریه تعلق دارد و مقاومت لبنان نباید از آن دفاع کند، گفت: این دولت لبنان است که حدود و صقور اراضی کشور را مشخص می‌کند و نه افراد و احزاب. ما از هیچ تلاشی برای آزادسازی مزارع شبعا دریغ نمی‌کنیم.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: مقاومت برای انجام عملیات نظامی جهت آزادسازی مزارع شبعا در آمادگی کامل به سر می‌برد. امروز برخی در لبنان هنوز احساس ضعف می‌کنند مقابل اسرائیل و حاضرند کوتاه بیایند. اما کسانی که به مردم و مقاومت و ارتش خود اعتماد دارند، نباید مرعوب شوند و جایز نیست که امتیاز بدهند و حتی یک وجب خاک خود را واگذار نکنند.

وی ادامه داد: موضوع مزارع شبعا از سال ۲۰۰۰ مطرح است و بحث‌های طولانی تا امروز شده است. حکومت لبنان، مزارع شبعا را خاک اشغالی اعلام کرده است. تا زمانی که حکومت با همه بخش‌های خود اینجا را خاک لبنان و اشغالی می‌داند، ما در مقاومت، مشکلی نداریم و آن را اشغالی می‌دانیم و حرف دیگران که چه می‌گویند دیگر برای ما مهم نیست. اینکه بگویند لبنانی است، سوری است یا فلسطینی، به هر حال خاک امت ماست.

سید حسن نصرالله در ادامه در خصوص توطئه‌های آمریکایی سعودی در منطقه گفت: چگونه تروریست‌های تکفیری داعش ۴۵ درصد از خاک سوریه و نیمی از خاک عراق را به اشغال خود درآوردند؟ چه کسانی از عناصر تروریستی داعش در سوریه و عراق حمایت مالی و تسلیحاتی به عمل آوردند؟

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه تأکید کرد: این سعودی‌ها و وهابی‌ها بودند که تروریست‌های تکفیری داعش را ایجاد کنند. تروریست‌های داعش ساخته دست وهابیت سعودی هستند و با حمایتها و کمک‌های مالی ایالات متحده آمریکا ایجاد شدند.

وی گفت: داعش کیست و تفکرش چیست؟ تفکرش وهابی است که در عربستان و مدارس دینی و دانشگاه‌ها و مساجد سعودی ساخته می‌شود و با پول سعودی و با درخواست آمریکا به دیگر نقاط دنیا صادر می‌شود. آمریکا بود که از عربستان خواست تا تفکر وهابی را نشر می‌دهد. پس حمایت و درخواست از آمریکا بوده و حمایت مالی از عربستان سعودی بوده است.

نصرالله اظهار داشت: به برادران خود در عراق هشدار می‌دهم که ترامپ در حال اجرای وعده‌های انتخاباتی خود است. آنها باید مواضب باشند. هر آنچه در تبلیغات گفته بود دارد انجام می‌دهد. انتقال سفارت به قدس و خروج از توافق هسته‌ای ایران و طرح کردن طرح معامله قرن. از جمله وعده‌هایی که ترامپ داد این بود که عربستان سعودی گاو شیرده است و باید آن را بدوشد و این کار را هم می‌کند. او گفت به منطقه می‌رویم و نفت عراق را می‌گیریم. ترامپ نفت عراق را حق خود می‌داند.

دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص اعدام‌های اخیر در عربستان نیز گفت: اعدام‌هایی که در عربستان انجام شد نباید در مقابل آن سکوت کرد. گناه این افراد چه بود؟ حضور در اعتراضات و تحصن‌ها؟ بیان نظرات؟ برخی تنها به محکومیت این اقدام بسنده کردند.

وی در پایان سخنرانی خود با اشاره به برخی اظهارنظرهای وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد: پمپئو اذعان می‌کند که مرتکب دروغ و فریبکاری و دزدی شده و آن هم درست زمانیکه رئیس سیا بوده است. او گفته که وقتی رئیس سیا بوده هم دروغ گفته، هم فریبکاری کرده و هم دزدی.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *