نوروزی خواستار منفک شدن نمایندگی ولی فقیه از ریاست بنیاد شهید شد

نوروزی خواستار منفک شدن نمایندگی ولی فقیه از ریاست بنیاد شهید شد

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی با استمداد از مقام معظم رهبری برای مساعدت در حل معضلات و برطرف کردن مشکلات ایثارگران، از ایشان تقاضا کرد نمایندگی ولی فقیه از معاونت رئیس جمهور و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران مجزا شود.

حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی نوروزی با استمداد از مقام معظم رهبری برای مساعدت در حل معضلات و برطرف کردن مشکلات ایثارگران، خواستار منفک شدن نمایندگی ولی فقیه از معاونت رئیس جمهور و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران شد.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی از تعیین ضرب‌الاجل برای بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور حل معضل بیمه ایثارگران در آینده نزدیک خبر داد.

وی با اشاره به گلایه و نارضایتی شدید جامعه ایثارگری از اجرای نیم بند بیمه تکمیلی ایثارگران تاکید کرد: متاسفانه بیمه ایثارگران دچار مشکل شده است در حالی که ما مصوب کردیم که تمام آن را بنیاد شهید و امور ایثارگران بپردازد، اما متاسفانه مشکلات و ضعف جسمانی که برای آقای شهیدی وجود دارد باعث شده است که ایشان نتواند به خوبی موضوع را مدیریت کند.

وی افزود: انتظار داریم ایشان یا اینکه دولت به فکر چاره‌ای برای حل معضل بیمه تکمیلی ایثارگران باشد، چرا که ایثارگران و به ویژه قطع نخاعی ها در مراجعاتی که به بنده به عنوان رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس دارند گلایه هایی از اقدام مورد نیاز  مانند ویلچر دارو و ده ها مورد دیگر داشته اند.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس دهم خاطرنشان کرد: انتظار می رود که رئیس‌جمهور محترم هم یک فکر اساسی برای بنیاد شهید بکند و تحولی را در این نهاد انقلابی به وجود آورد و با انتصاب یک مدیر جوانِ پرکار و ایثارگر از جامعه ایثارگری، معضلات این قشر تاثیرگذار جامعه را برطرف کند.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی متذکر شد: بنده به عنوان رئیس فراکسیون از بنیاد شهید و کم کاری آن به ویژه نسبت به جانبازان قطع نخاعی که واقعاً تحت فشار و مضیقه هستند گلایه دارم.

وی خواستار سرکشی به جانبازان نخاعی در تهران و شهرستان ها از سوی مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران و رسیدگی به مسایل و مشکلات عدیده آنان شد و افزود: مسئولان بنیاد با سرکشی به خانواده های ایثارگران به ویژه جانبازان ویلچری قطع نخاع، شیمیایی و اعصاب و روان در تهران و شهرستان ها باید تلاش کنند تا حداقل پاره ای از مطالبات آنان را در شرایط نامناسب اقتصادی برآورده کنند.

نماینده ایثارگر مجلس دهم در پایان از احتمال تعیین ضرب الاجل برای رفع مشکلات ایثارگران توسط بنیاد شهید و ارسال نامه به مقام معظم رهبری در صورت بی‌توجهی آقای  شهیدی به این درخواست از سوی نمایندگان ایثارگر مجلس در آینده نزدیک خبر داد.

گفتنی است طی ماه های  اخیر با اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای بنیاد شهید و امور ایثارگران را موظف به پرداخت هزینه های بیمه تکمیلی ایثارگران کرده بودند و دولت نیز ردیف بودجه ای برای آن از سرجمع اعتبارات پیش‌بینی کرده است اما معضل بیمه تکمیلی ایثارگران همچنین لاینحل  مانده است.

لازم به ذکر است انتظار می‌رود دولت دوازدهم که خود به عنوان منتخب ملت بر صندلی هایی تکیه زده که حاصل خون شهیدان و ایثارگری های و رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس است هر چه زودتر در جهت پاسخ به مطالبات جامعه ایثارگری و حل مشکلات آنان گام های اساسی بردارد.

منبع : فاش نیوزپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *