ماده ۸۸ قانون برنامه پنجساله ششم در مورد ایثارگران شفاف شد

ماده 88 قانون برنامه پنجساله ششم در مورد ایثارگران شفاف شد

جزئ(۶) بند (ث) ماده (۸۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه در خصوص یک مقطع تحصیلی بالاتر رزمندگان یکی از پر ابهام ترین قوانین در حوزه ایثارگران بود که به دلیل ابهام در واژه “مزایای اجتماعی” مجریان قانون از احقاق حقوق ایثارگران مستاصل می ماندند.

یعنی آنها نمیدانستند که منظور از این مزایا پرداخت های مالی و حقوقی هم هست یا خیر که مجلس شورای اسلامی با تصویب تفسیر این قانون بر اختلاف ها پایان داد.
بنیاد شهید و امور ایثارگران
سازمان اداری و استخدامی کشور
در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به پیوست «قانون تفسیر جزء (۶) بند «ت» قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران» که در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ بیست و یکم اسفندماه یکهزار و سیصد و نود و هفت مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۲۸/۱/۱۳۹۸ به تأیید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره ۵۷۳۰/۵۱۱ مورخ ۳/۲/۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی واصل گردیده، جهت اجرا ابلاغ می‌گردد.
حسن روحانی- رییس‌جمهور

حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی
رییس محترم جمهوری اسلامی ایران
در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (۱۲۳) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون تفسیر جزء (۶) بند «ث» ماده (۸۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که با عنوان طرح به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، با تصویب در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ ۲۱/۱۲/۱۳۹۷ و تأیید شورای محترم نگهبان، به پیوست ابلاغ می‌گردد.

علی لاریجانی- رییس مجلس شورای اسلامی

قانون تفسیر جزء (۶) بند «ث» ماده (۸۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران

موضوع استفساریه:

آیا منظور از مزایای اجتماعی مذکور در جزء (۶) بند «ث» ماده (۸۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مزایای مالی و استخدامی هم می‌باشد؟

پاسخ: بلی

تفسیر فوق در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ بیست و یکم اسفندماه یکهزار و سیصد و نود و هفت مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۲۸/۱/۱۳۹۸ به تأیید شورای نگهبان رسید.

علی لاریجانی- رییس مجلس شورای اسلامی
منبع : پایگاه خبری تحلیلی اطلاعات روزپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *