بازگشت تمامی ایثارگران سیل زده خوزستانی به منازلشان

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان از بازگشت تمامی ایثارگران سیل زده این استان به منازلشان خبر داد.

عبدالرضا فرجیان با اعلام این که هم اکنون حدود ۱۷۸ هزار نفر از مردم استان خوزستان همچنان در کمپ های موقت اسکان حضور دارند ،گفت: با فروکش کردن آب در بسیاری از مناطق سیل زده استان خوزستان تعداد زیادی از مردم به خانه هایشان بازگشتند و بحران تحت کنترل در آمده است. در این بین هم تمامی ایثارگرانی که در کمپ های موقت اسکان داده شده بودند راهی خانه هایشان شدند و دیگر مشکلی از نظر اسکان ندارند.

فرجیان در خصوص آخرین وضعیت بیمه ای ایثارگران سیل زده خوزستان اذعان کرد: در مجموع ۶۳۰ خانواده ایثارگر از سیل اخیر خوزستان خسارت دیده اند که از مجموع آنها ۱۴۸ خانوار به منازل مسکونی و همچنین لوازم منزل آنها خسارت وارده شده که بیمه کوثر با ارزیابی هایی که انجام داده است تا در قالب بیمه حوادث غیر مترقبه خسارت تمامی آنها را پرداخت کند.

وی ادامه داد: در این بین باقی ایثارگران تنها به زمین های کشاورزی و مزرعه های پرورش ماهی آنها خسارت وارده شده که نیاز به بررسی بیشتر از سوی کارشناسان بیمه کوثر است تا با ارزیابی و پرداخت خسارت های وارد شده، این عزیزان بتوانند به کشت تابستانه خود دست پیدا کنند.

فرجیان در خصوص وام های دریافتی ایثاگران از صندوق قرض الحسنه ذخیره شاهد گفت: تمامی ایثاراگرانی که می خواهند از صندوق قرض الحسنه ذخیره شاهد وام دریافت کنند، در ابتدا باید وضعیت بدهی شان مشخص شود تا بتوانیم وام مورد نظر را پرداخت کنیم.

وی همچنین در خصوص پرداخت وام اشتغال نیز تصریح کرد: پیش تر مسئولان بنیاد نسبت به پرداخت وام ۴ درصد اشتغال به ایثارگرانی که مشاغلشان در اثر سیل آسیب دیده بود اطلاع رسانی هایی انجام دادند اما هنوز دستور پرداخت وام اشتغال به ما داده نشده است که به محض صدور مجوز، پرداخت تسهیلات اشتغال شروع خواهد شد.

فرجیان با اشاره به اعتراضات ایثارگران در مورد دریافت خسارت از بیمه کوثر گفت: با پرداخت خسارت از سوی بیمه کوثر، برخی از ایثارگران اعتراضاتی داشته اند که ما هم بر حسب وظیفه اقدام به شنیدن و جمع آوری اعتراضات آنها به شکل کتبی کرده ایم تا بتوانیم با بررسی های تخصصی به شکایات و اعتراضات آنها رسیدگی کنیم.

مدیر کل بنیاد خوزستان در پایان گفت: از طرف دیگر به رؤسای شهرستان های آسیب دیده از سیل اخیر اعلام کرده ایم که گزارشی از تمامی ایثارگرانی که در این مدت تسهیلاتی دریافت کرده اند تدوین و در اختیار ما قرار دهند. همچنین از آنها خواسته ایم نیازمندی های این عزیزان را در شرایط فعلی شناسایی کنند و ما را در جریان اقدامات انجام شده قرار دهند تا ما هم بتوانیم کاستی های باقی مانده را رفع کنیم.

منبع : پایگاه خبری حیاتپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *