برخورداری ۲۴هزار و ۲۹۰ والدین شهید، در سال ۹۷ از حق پرستاری

برخورداری ۲۴هزار و ۲۹۰ والدین شهید، در سال ۹۷ از حق پرستاری

۲۴هزار و ۲۹۰ والدین شهید، در سال ۹۷، برابر ایین نامه و نظر متخصصان کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران از حق پرستاری برخوردار شدند.

دکتر غلامرضا طائبی مدیر کل کمیسیون های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در رابطه با تعیین حق پرستاری والدین معظم شهدا و همسر و فرزندان شهدا یعنی اجرای ماده ۲۶ اظهار داشت: از ۲۸ هزار و ۵۷۸ پرونده تشکیل شده در رابطه با ماده ۲۶ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در سال ۹۷، تعداد ۲۴هزار و ۲۹۰ پرونده برابر ایین نامه و نظر متخصصان کمیسیون پزشکی از حق پرستاری برخوردار شدند.

وی افزود: در مجموع ۸۵ درصد از والدین شهدای متقاضی در سال ۹۷ با نظر کمیسیون پزشکی از حق پرستاری بهره مند شدند.

طبق قانون بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلف است از محل اعتبارات خود با تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد و یا مراجع قانونی حسب مورد به والدین و همسران شهدا که به دلیل کهولت سن و یا بیماری صعب العلاج نیاز به نگهداری دارند در صورتی که فرد یا افرادی از آن‌ها نگهداری کنند، نسبت به پرداخت حق پرستاری اقدام کند.

به عبارت دیگر، پدران و مادران شهدا که اغلب آنها دچار کهولت سن و  مشکلات جسمی و حرکتی هستند معمولا برای پرستاری نیاز به کسانی دارند که محرم و همراه آنها باشند و غالبا فرزندانشان این مسئولیت را بر عهده دارند، بنابراین برای ان ها طبق قانون و بر اساس نظر کمیسیون پزشکی حقوق در نظر گرفته می شود.

منبع : پایگاه خبری حیاتپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *