ظریف:جامعه بین‌المللی باید در زمینه عادی‌سازی روابط اقتصادی ایران که هدف برجام بوده تعهد و اقدام کند

ظریف:جامعه بین‌المللی باید در زمینه عادی‌سازی روابط اقتصادی ایران که هدف برجام بوده تعهد و اقدام کند

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: جامعه بین‌المللی برای حفظ برجام باید نسبت به عادی‌سازی روابط اقتصادی ایران تعهد و اقدام کند.

محمدجوادظریف که به توکیو سفر کرده است پس از دیدار با همتای ژاپنی خود اظهار داشت: در این دیدار درباره شرایط کنونی منطقه، اقدامات آمریکا، نحوه حفاظت از برجام اگر جامعه بین‌المللی تمایلی به حفظ آن داشته باشد، صحبت کردیم.

وی یادآور شد: «تارو کونو» وزیر امور خارجه ژاپن در این دیدار گفت متعهد به برجام بوده و ژاپن علاقه‌مند است اقدامات دیپلمات خود را برای کاهش تنش در منطقه ادامه دهد.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: در این دیدار روش‌های کاهش تنش در منطقه و توقف اقدامات جنگ طلبانه آمریکا را توضیح دادم و اینکه جمهوری اسلامی به دنبال درگیری در منطقه نیست اما همواره از منافع خودش با تمام قدرت دفاع کرده و اکنون نیز این کار را انجام خواهد داد.

ظریف عنوان کرد: همچنین تاکید شد اگر قرار است جامعه بین‌المللی برجام را حفظ کند باید در زمینه عادی‌سازی روابط اقتصادی ایران که هدف برجام بوده تعهد و اقدام کند و جز این راه روشی برای حفظ برجام وجود ندارد.

ظریف قرار است صبح امروز پنج‌شنبه همچنین با «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن دیدار و در خصوص روابط دوجانبه، مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کند.

منبع : خبرگزاری دفاع مقدسپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *