شهیدی: بیش از ۴۵ هزار از ایثارگران در سال ۹۷ وام مسکن دریافت کرده اند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: از حدود ۵۰ هزار نفر از افراد معرفی شده به بانک ‌ها سال گذشته در مجموع ۴۵ هزار و ۶۲۳ نفر از ایثارگران وام مسکن دریافت کردند.

حجت‌الاسلام ‌و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی روز چهارشنبه در جلسه شورای معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مسکن ایثارگران افزود: در سال جاری نیز باید تلاش کنیم از تمامی ظرفیت‌ های قانونی برای رفع مشکل ایثارگران استفاده کنیم و امیدواریم حداقل ۵۰ هزار فقره وام مسکن نیز جذب شود.

وی ادامه داد: تمامی فرایندهای دریافت وام روی سامانه بنیاد شهید و امور ایثارگران و به‌ صورت الکترونیکی انجام می‌شود و باید با تکمیل وب‌سرویس مشترک وزارت مسکن و شهرسازی و بانک‌های عامل با بنیاد شهید و امور ایثارگران نسبت به تسهیل بیشتر این فرایند برای دریافت تسهیلات مسکن ایثارگران اقدام شود.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین تعداد واگذاری زمین و مسکن به ایثارگران در سال گذشته را ۶ هزار و ۵۴ مورد عنوان کرد و افزود: با توجه به افزایش سن والدین شهدا و جانبازان، مناسب‌سازی مسکن این افراد در دستور کار بنیاد شهید قرار دارد که در این راستا در سال ۱۳۹۷ حدود ۵۰۰ مورد مناسب‌سازی مسکن صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه فرهنگ بخشندگی و اکرام از پایه‌های اصلی فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: با بررسی زندگی روزمره شهدا می‌توان فهمید که ایثار، بخشندگی، عطوفت و مهربانی جلوه‌هایی از رفتار اجتماعی شهدا بوده که نقطه اوج این ایثارگری شهادت است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: فرهنگ انفاق و مهربانی در ماه رمضان بیش از همیشه در رفتار مسلمانان نمایان می‌شود و اگر بتوانیم این فرهنگ را در طی سال استمرار بخشیم کمک بزرگی برای حل مشکلات اجتماعی با مشارکت مردم صورت خواهد گرفت.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه توسعه فرهنگ ایثار اجتماعی در طی چند سال گذشته در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار داشته است، افزود: باید بتوانیم فرهنگ ایثار اجتماعی که بخش عمده‌ای از آن در رفتار شهدا و ایثارگران قابل مشاهده است توسعه دهیم و به این ترتیب می‌توانیم به ایجاد الگویی مردمی برای حل مشکلات اجتماعی کمک کنیم.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش دیگری از صحبت‌های خود در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر آزاده شدند. مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۳۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.

شمار کل جانبازان کشور به ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر می رسد. ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر (۵۹ درصد) جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر (۴۱ درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند.

منبع : ایرنا


2 دیدگاه برای “شهیدی: بیش از ۴۵ هزار از ایثارگران در سال ۹۷ وام مسکن دریافت کرده اند
  1. نظام شعاری جز وعده و وعید به کسی چیزی نمی دهد. من جانباز ۲۵ هستم ریه های من شدیدا خون ریزی داره سه بارعمل کردم ترکش خورده ام چشم و ریه و پوستم شیمایست موج انفجار دارم ولی پس از چندینبار کمیسیون ریه ام ۱۰ و ترکش و بقیه آسیب ۵ در مجموع ۱۵. موقعه ای که ما را لازم داشتند استفاده و حالا نه دارو می دهند و نه رسیدگی من فقط صبح تا شب به این نظام بخور بخور و اختلاس گر و ویژه خوار نفرین می کنم که چه جور ما را به این روز انداخته و به دنبال پر کردن جیب های خودشونند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *