تمامی دستگاه‌های دولتی ملزم به تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران هستند

تمامی دستگاه‌های دولتی ملزم به تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران هستند

مسوول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور گفت: تمامی دستگاه‌های دولتی بر اساس قانون ملزم به تبدیل وضعیت کارکنان و کارمندان ایثارگر خود به استخدام رسمی هستند.

حسین همراهی در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران استان قم که ظهر امروز در سالن امام جواد (ع)  استانداری برگزار شد خاطرنشان کرد: این روزها روزهای شادی برای مردم در سال ۶۱ بود، چهره‌های اصلی این جریان شادی ایثارگران خانواده شهدا و ایثارگران هستند.

وی یادآور شد: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود، آمریکا و دیگر استعمارگران وقتی صادر شدن انقلاب اسلامی به دیگر کشورها را مشاهده کردند، چاره ای نیافتند جز اینکه کشورهای منطقه را به جنگ علیه ملت ایران تشویق کنند.

همراهی اظهار داشت: امام (ره) جنگ را که یک تهدید بود به یک فرصت تبدیل کرد سپس واژه دفاع مقدس را بر زبان‌ها جاری ساخت و به این مسئله مشروعیت بخشید.

مشاور وزیر کشور تصریح کرد: امروزه ملت ما در مقابل هر تهدید داخلی و خارجی با هم متحد و یکپارچه هستند زمانی ما آسیب می‌بینیم که در درون ما تشتت و اختلاف وجود داشته باشد.

 وی با بیان اینکه باید در مقابل اختلافات حزبی، جنایی و قومیتی هوشیار باشیم تاکید کرد: دشمن تلاش می‌کند از هر نقطه به کشور ضربه بزند آن زمانی که در میان ما اختلافاتی به وجود بیاورند آن روز زنگ خطری برای همه ما خواهد بود.

مسوول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور عنوان کرد: در تمام دنیا برای مدافعین و کشته‌های جنگی ارزش فراوانی قائل هستند و قوانینی را برای خانواده‌های آن‌ها تصویب می‌کنند ما نیز باید برای شهدای جنگ تحمیلی و خانوده آن‌ها ارج و قرب خاصی را ترتیب دهیم.

همراهی بهترین خدمات به ایثارگران و خانواده آن‌ها را  قانون خدمات ایثارگران که در مجلس تصویب شده است عنوان کرد و گفت: طرح استفساریه در مجلس تصویب شد بنابراین همه دستگاه‌ها باید بر اساس قانون، نسبت به تبدیل وضعیت کارکنان و کارمندان قراردادی و پیمانی خود (که از خانواده شهدا و ایثارگر هستند) به رسمی اقدام نمایند.

منبع : خبرگزاری فارسپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *