ارائه سهمیه تاسیس دفاتر مشاوره ازدواج به ایثارگران

معاون امور جوانان وزارت ورزش، از تدوین پیش نویس تفاهم نامه میان این وزارتخانه و وزارت دفاع در حوزه جوانان و تاسیس دفاتر مشاوره ازدواج خبر داد.

نشست محمد مهدی تندگویان با سرتیپ دوم پاسدار ناصر سعیدی دبیر شورای سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان با حضور سردار قاسمی مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور ایثارگران و اعظم کریمی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان، به منظور بررسی تفاهم نامه بین وزارت ورزش و جوانان و وزارت دفاع و نیروهای مسلح و همچنین بررسی راه کارهای ارائه تسهیلات ازدواج به فرزندان ایثارگران ظهر شنبه در ساختمان جوانان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

معاون امور جوانان در این نشست با بیان این مطلب که وام ازدواج به روز شده و دیگر کسی در نوبت نمی‌ماند، افزود: دولت مکلف است تا به هر میزانی که مراجعه برای وام ازدواج وجود دارد، پرداخت داشته باشد بنا بر این سهمیه معنا ندارد و هر زوج جوانی که برای اولین بار به بانک برای گرفتن تسهیلات ازدواج مراجعه کند می‌تواند این وام را دریافت کند.

تندگویان در خصوص ارائه تسهیلات دو برابری ازدواج به فرزندان ایثارگران نیز گفت: این موضوعی است که باید در جلسات بانک مرکزی تصمیم‌گیری و تصویب شود.

وی اظهار داشت: بنا بر پیشنهادات دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان، این وزارت خانه می‌تواند جهت تأسیس دفاتر مشاوره ازدواج و خانواده، سهمیه‌ای برای ایثارگران واجد شرایط در نظر بگیرد تا در اولویت سایر افراد باشند و با همکاری صندوق کارآفرینی امید از تسهیلات اشتغالزایی استفاده کنند.

تندگویان ادامه داد: اعطای مشاوره رایگان برای فرزندان ایثارگران یکی دیگر از تسهیلاتی است که در حوزه ازدواج می‌توانیم ارائه کنیم به طوری که فرزندان ایثارگرانی که در شرف ازدواج هستند ۶ ساعت از مشاوره رایگان مراکز مشاوره ازدواج و خانواده در کل کشور استفاده کنند.

معاون امور جوانان با اشاره به اجرای طرح سرباز مهارت در ۱۶ استان کشور، گفت: در این طرح آموزش‌های شغلی و زندگی را به سربازان ارائه می‌کنیم که فرزندان ذکور ایثارگران می‌توانند از این آموزش‌ها با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان سیاست گذار است افزود: پیشنهاد می‌کنم دوستان نیروهای مسلح در جلسه بعدی ستاد ملی ساماندهی امور جوانان گزارشی از وضعیت ازدواج فرزندان ایثارگران و مطالبات و نیازهای این بخش ارائه کنند تا برای ارائه تسهیلات ازدواج فرزندان ایثارگران مصوبه ستاد ملی ساماندهی اخذ و برای اجرا به کلیه دستگاه‌ها ابلاغ شود.

معاون امور جوانان افزود: باید بررسی شود که دستگاه‌های مختلف در چهارچوب وظایفشان چه تسهیلاتی می‌توانند در حوزه ازدواج فرزندان ایثارگران ارائه کنند و پس از شناسایی، در ستاد ملی ساماندهی امور جوانان آن را تصویب کنیم و خود دوستان نیروهای مسلح هم به عنوان ناظر و پیگیر مصوبه معرفی شوند.

وی در بخشی دیگری از سخنانش به امضای تفاهم نامه میان وزارت ورزش و جوانان و وزارت دفاع در چهارچوب وظایف دو وزارتخانه اشاره کرد و گفت: پیش‌نویس این تفاهم نامه با احصا نظرات همه معاونت‌های وزارت ورزش و جوانان در حال تدوین است تا ان شاء الله تفاهم نامه‌ای خوب و کاربردی در حوزه جوانان و ورزش داشته باشیم.

در ابتدای این جلسه سرتیپ دوم ناصر سعیدی به ارائه گزارش در خصوص وضعیت رزمندگان و تعاملات انجام شده با دستگاه‌ها و انعقاد تفاهم نامه‌های مرتبط جهت تسهیل در شرایط جامعه هدف پرداخت و سپس به ذکر جلسات انجام شده تاکنون در خصوص سند راهبردی رزمندگان و شرح اقدامات انجام شده اشاره کرد و به مسئله اختصاص سهمیه دو برابری تسهیلات ازدواج به فرزندان ایثارگران پرداخت.

منبع : خبرگزاری مهرپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *