کشف پیکر مطهر یک شهید دفاع مقدس همزمان با نخستین شب قدر+فیلم

کشف پیکر مطهر یک شهید دفاع مقدس همزمان با نخستین شب قدر+فیلم

پیکر مطهر یکی از شهدای دوران دفاع مقدس همزمان با نخستین شب قدر امسال در ارتفاعات پنجوین عراق کشف شد.

بعد از پیدا شدن بیش از ۴۰ هزار شهید در طول عملیات‌های تفحص پیکر مطهر شهدا، با کاوش حدود چهار هزار شهید دیگر کار تفحص پیکر شهدای دفاع مقدس به اتمام خواهد رسید. مهرماه ۹۷ بود که اعلام شد عملیات تفحص پیکرهای شهدای دوران دفاع مقدس در قالب سازوکاری سه جانبه بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در حال اجراست و جمهوری اسلامی ایران تلاش دارد پیکر مطهر ۴۰۰۰ شهید باقیمانده در فرایندی سه ساله تفحص شوند و به آغوش میهن و خانواده برگردند.

تلاش بی‌وقفه گروه‌های تفحص شهدا با وجود مشکلات، کمبود امکانات و موانع پیش روی کار جستجوی شهدا به منظور پایان دادن به چشم انتظاری خانواده شهدای مفقودالاثر در سال ۹۸ هم بی دریغ خواهد بود. هم اکنون گروه کمیته جسنجوی مفقودین ستاد کل ینروهای مسلح در حال کاوش پیکر مطهر شهدای عملیات والفجر۴ است. روز گذشته، جمعه سوم خرداد ماه ۹۸ همزمان با اولین شب قدر مصادف با ۱۸ ماه مبارک رمضان، پیکر مطهر یکی از شهدای دوران دفاع مقدس در ارتفاعات پنجوین عراق کشف شد.

پَنجْوِین شهر کوچکی است در استان سلیمانیه در کردستان عراق. پنجوین در ۱۰۵ کیلومتری شمال خاوری شهر سلیمانیه، ۷۴ کیلومتری حلبچه و ۱۵ کیلومتر از مرز ایران قرار گرفته‌است. عملیات والفجر ۴ در این منطقه انجام شده است. عملیات والفجر ۴ در سه مرحله و با هدف متصل کردن ارتفاعات سورن به سورکوه  از روز ۲۷ مهرماه ۱۳۶۲ به مدت ۳۳ روز در منطقه جبهه شمالی سلیمانیه و پنجوین انجام شد.

فیلم کشف پیکر مطهر این شهید در ادامه قابل مشاهده است:پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *