دعای دهه آخر رمضان با صدای امام موسی صدر+فیلم

فردا همزمان با ۱۴ خرداد ماه ۹۸، نود و یکمین سالگرد میلاد امام موسی صدر، رهبر شیعیان لبنان است. هم اکنون بیش از ۴۰ سال است که از سرنوشت او خبری نیست.

فردا همزمان با ۱۴ خرداد ماه ۹۸، نود و یکمین سالگرد میلاد امام موسی صدر، رهبر شیعیان لبنان است. هم اکنون بیش از ۴۰ سال است که از سرنوشت او خبری نیست.

دعایی تحت عنوان دعای شب‌هاى دهه آخر ماه رمضان روایت شده که شیخ کلینى در کتاب کافى آن را از امام صادق علیه السّلام آورده است. فیلم بخشی از دعای دهه آخر ماه رمضان با صدای امام موسی صدر در ادامه می‌آید:

سید موسی صدر متولد ۱۴ خرداد ۱۳۰۷ در قم است. او از عالمان و اندیشمندان شیعه در عرصه فرهنگی و سیاسی است که پس از هجرت از ایران به لبنان، مجلس اعلای شیعیان لبنان و جنبش امل را تأسیس کرد و رهبری فکری و سیاسی شیعیان این کشور را عهده‌دار شد. او در میان شیعیان به «امام موسی صدر» مشهور است. امام صدر در ۳ شهریور ۱۳۵۷ و در آخرین مرحله از سفر دوره‌ای خود به برخی کشورهای عربی، بنابر دعوت رسمی‌ معمر قذافی به کشور لیبی وارد و در روز ۹ شهریور در آنجا ربوده شد. رژیم لیبی در ۲۷ شهریور همان سال و به دنبال اعتراض مردم لبنان، حوزه‌های علمیه و مطبوعات منطقه، با انتشار بیانیه‌ای رسما اعلان نمود که امام صدر و دو همراه ایشان، با پرواز شماره ۸۸۱ مورخ ۹ شهریور هواپیمایی آلیتالیا، طرابلس را به سوی رم ترک کرده‌.

دستگاه‌های قضایی دولت‌های لبنان و ایتالیا و همچنین تحقیقات انجام شده از سوی واتیکان، ادعای لیبی مبنی بر خروج صدر از آن کشور و ورود او به رم را رسماً تکذیب کردند. مجموعه اطلاعات آشکار و پنهانی که طی دو دهه پیش به‌دست آمده، در مجموع گواه آنند که موسی صدر هرگز خاک لیبی را ترک نکرده است. درباره سرنوشت امام موسی صدر و اینکه او هنوز در قید حیات است یا در زندان‌های لیبی کشته شده، سخنان متفاوتی بیان شده است. قرائن متعددی حکایت از آن دارند که امام صدر همچنان زنده است و حبس ابد را می‌گذراند. اما برخی گزارش‌ها حاکی از شهادت وی به دست قذافی دارد.

 پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *