چه کسانی از امتیاز فوق العاده ایثارگری بهره مند می باشند ؟

چه کسانی از امتیاز فوق العاده ایثارگری بهره مند می باشند ؟

مشمولین بهره مندی از امتیاز فوق العاده ایثارگری : جانبازان ۲۵ درصد وبالاتر ، فرزند و همسر شهید می باشند.

پرسش: شرط معافیت سنی ایثارگران در آزمون قضاوت به چه صورت است؟ چرا در آگهی ثبت نام بر خلاف همه آزمون‌ها هیچ اشاره‌ای به معافیت سنی ایثارگران نشده است.

پاسخ: افراد تبصره (۱) بند (و) ماده (۴۴) قانون برنامه ششم توسعه شامل فرزندان شهدا و جانبازان و آزادگان که به استناد بند (۴) ماده (۷۶) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به عنوان یکی از تبصره ماده (۲۱) این قانون، دارای اعتبار و دائمی می‌باشد، از رعایت حداکثر سن معاف می‌باشند.

پرسش: آیا امکان استفاده ازسهمیه مجدد کنکور برای یک نفر که قبلا استفاده نموده است در یک مقطع تحصیلی وجود دارد. 

پاسخ: مشمولان ماده (۷۰) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران برای هر مقطع تحصیلی فقط برای یک‌بار می‌توانند از سهمیه ورود به دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی استفاده و درصورتی که از سهمیه استفاده کردند و به هر دلیل ادامه تحصیل نداده‌اند، مشمول استفاده از سهمیه در همان مقطع تحصیلی نمی‌گردند.

پرسش: آیا به فرزندان شهیدی که شاغل در هیچ نهاد و ارگان دولتی نیستند فوق العاده ایثارگری تعلق می گیرد.

پاسخ: موضوع برقراری ۲۵ درصد فوق‌العاده ایثارگران ماده (۵۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و تبصره‌های آن ناظر بر شاغلین می‌باشد و چون برادر ایشان غیر شاغل می‌باشد مشمول فوق‌العاده ایثارگری نمی‌گردد.

پرسش: نحوه اجرای تعیین میزان تقلیل ساعت کاری مراقب جانبازان ؟

پاسخ: در راستای نحوه اجرای تعیین میزان تقلیل ساعت کاری مراقب جانبازان مشمول ماده ۱۱ قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان ، باید گفت که موضوع با ارائه درخواست جانباز در کمیسیون پزشکی مطرح می گردد و کمیسیون پزشکی با توجه به نوع و میزان شدت عوارض و ضایعات ناشی از مجروحیت و همچنین درصد جانبازی ، میزان تقلیل ساعت کاری مراقب جانباز را تعیین و ابلاغ می نماید .

پرسش: چه کسانی از امتیاز فوق العاده ایثارگری بهره مند می باشند ؟

پاسخ : مشمولین بهره مندی ازامتیاز فوق العاده ایثارگری : جانبازان ۲۵ درصد وبالاتر ، فرزند و همسر شهید می باشند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *