تصویب استفساریه پرداخت مزایای مناطق جنگی به بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی مجلس

تصویب استفساریه پرداخت مزایای مناطق جنگی به بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی مجلس

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه از تصویب استفساریه پرداخت فوق العاده و مزایای مناطق جنگی به بازنشستگان به تازگی در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خبر داد.

فرهاد تجری افزود: قانون استفاده از فوالعاده مزایای مناطق جنگی پیشتر برای شاغلان برخی استان‌های مرزی کشور از جمله کرمانشاه اجرایی شد.

به گفته وی، در قانون پرداخت فوق العاده و مزایای مناطق جنگی و عملیاتی هشت سال دفاع مقدس نامی از بازنشستگان استان کرمانشاه وجود نداشت و به این سبب به آن‌ها تعلق نمی‌گرفت.

تجری اظهار کرد: بازنشستگان به سبب انجام خدمت در دوران دفاع مقدس مستحق‌ترین قشر در دریافت مزایای حقوق جنگی هستند و از این رو استفساریه ای در این خصوص به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: این استفساریه در کمیسیون اجتماعی مجلس با اکثریت آرا تصویب شد و در نوبت طرح در صحن علنی مجلس قرار گرفت که در صورت موافقت نمایندگان تصویب شده و برای اعلام نظر و تصویب نهایی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.

تجری ابراز امیدواری کرد که تبعیض بوجود آمده در خصوص استفاده از مزایای مناطق جنگی و عملیاتی برای بازنشستگانی که در زمان جنگ در این مناطق حضور داشته‌اند با همکاری و تأیید نمایندگان مجلس برداشته شده و این عزیزان به حق و حقوق خود دست یابند.

طبق بخشنامه شماره ۳۶۱۰/۱۳۳۳/۲۸ مورخ ۹۶/۹/۲۸ کارکنان و شاغلان دولت در تعدادی از استان‌های مرزی درگیر با جنگ تحمیلی از مزایای مناطق جنگی بهره مند شدند و ستاد کل نیروهای مسلح طبق نامه شماره ۲۴۲۰/۳/۱۲/۷۹ مورخ ۹۷/۱۲/۲۵ شهر کرمانشاه و بخش مرکزی کرمانشاه را نیز به منظور بهره مندی از این مصوبه به فهرست شهرهای قبلی اضافه کرد.

منبع : ایرناپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *