مروری بر وصیت‌نامه شهید رضا عباس‌زاده

مروری بر وصیت‌نامه شهید رضا عباس‌زاده

سردار شهید «رضا عباس‌زاده» یکی از فرماندهان لشکر۴۱ ثارالله بود. از این شهید تصویری به یادگار مانده است که در حال وداع با حاج قاسم سلیمانی است.

سردارشهید «رضا عباس‌زاده»  فرمانده گردان ۴۱۰، لشکر۴۱ ثارالله است او در عملیات بدر به شهادت رسید. از این شهید تصویری همراه با حاج قاسم سلیمانی به یادگار مانده است.

این شهید در وصیت‌نامه‌اش نوشته است:

«بسم رب الشهداء و الصدیقین

سلام به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی و با درود به ارواح شهیدان راه حق و آزادی به ویژه سرور شهیدان عالم حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و با درود به تمامی امت قهرمان و شهیدپرور ایران اینجانب رضا عباس‌زاده فرزند غلامرضا به شماره شناسنامه ۱۹۶ صادره از سه قریه «نوق» رفسنجان متولد ۱۳۴۲ در نهایت صحت و سلامت بنا به وظیفه شرعی مبادرت به نوشتن این وصیت نامه کردم.

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون
مپندارید که شهیدان راه خدا مرده اند بلکه زنده به حیات ابدی شدند و در نزد خدا روزی می‌خورند.

به فرمان امامم اسلحه بر دوش گرفته و با کفر و صدامیان می‌جنگم تا به جهانیان نشان دهم که که فرزند اسلام از جنگ نمی‌هراسد می‌جنگم تا بفهمانم آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. می‌جنگم تا به ندای هل من ناصر ینصرنی حسین زمان، خمینی پاسخ گفته و بنیان حکومت کفر پیشگان را براندازم.

می‌جنگیم تا به پیروی از حسین بن علی(ع) بگویم اگر بناست با مردن و کشته شدنم درخت اسلام بارور و آبیاری شود پس ای خمپاره‌ها ای گلوله‌ها سینه‌ام را شکافته و بدنم را تکه تکه کنید که چه شیرین است چنین مرگی؛ مرگی که در راه حق باشد.

چه گواراست شربت شهادت؛ شهادتی که در راه اسلام باشد ولی ای جهانخواران این را بدانید که من اگر بمیرم صدها چو من زنده شوند. آری هر قطره قطره خون ما باعث مستحکم شدن اسلام و سرنگونی شماست دیگر روزگار چپاول گذشته دیگر تمام ملت‌ها روش مبارزه را فهمیدند.

دیگر جهانیان می‌دانند مکتب می‌تواند به این همه سلاح‌ها که برای نابودیش تاخته‌اند مقابله کند.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *