هدایت مظلومی:بیش از ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خسارت به ایثارگران سیل زده مازندران شده است

هدایت مظلومی:بیش از ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خسارت به ایثارگران سیل زده مازندران شده است

تا نیمه اردیبهشت ماه ۲۴۵ پرونده از میزان خسارت سیلاب به ایثارگران تشکیل و مبلغی بیش از ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به ایثارگران سیل زده مازندران پرداخت شد.

هدایت مظلومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران گفت: بعد از وقوع سیل در فروردین ماه سال جاری در برخی شهرهای استان مازندران، کارشناسان بیمه کوثر برای ارزیابی میزان خسارات وارده به مناطق سیل زده به سرعت وارد عمل شدند و کار ارزیابی خود را از همان ساعات اولیه آغاز کردند.

وی افزود: با توجه به نظرات کارشناسی نمایندگان بیمه تا نیمه اردیبهشت ماه  ۲۴۵ پرونده تشکیل و مبلغی بیش از ۴۵۰ میلیون تومان به ایثارگران سیل زده پرداخت شد.

مدیرکل بنیاد استان مازندران اضافه کرد: ارزیابی و تکمیل دیگر پرونده های باقی مانده در حال انجام است که پس از بررسی، خسارت آنها نیز پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: در حادثه سیل مازندران تنها ۲ مورد تخریب منازل وجود داشت که با تدابیر اندیشیده شده منازل آنها به صورت اجاره ای فراهم و هزینه یکسال سکونت آنها توسط بیمه کوثر انجام شد.

مظلومی در ادامه به خدمات دیگر بنیاد شهید استان اشاره کرد و گفت: علاوه بر بیمه کوثر، خدمات و تسهیلاتی نیز توسط بنیاد خود استان در اختیار سیل زدگان قرار گرفت تا هر چه سریع تر به زندگی عادی خود بازگردند.

مدیر کل بنیاد استان مازندران افزود: با تلاشهای انجام شده موفق شدیم تا مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان را در اختیار افراد سیل زده ۱۰ شهرستان مازندران قرار دهیم تا هر چه زودتر وضعیت زندگی خود را سامان دهند.

وی ادامه داد: در زمینه کالاهای اساسی نیز وسایلی از جمله یخچال، گاز، ظروف، پتو و غیره نیز با همکاری ستاد فرمان امام خمینی (ره) تهیه شد که مستقیما در اختیار ایثارگران مناطق سیل زده قرار دادیم.

منبع : پایگاه خبری حیاتپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *