اعلام اسامی شهدای تازه شناسایی شده

اعلام اسامی شهدای تازه شناسایی شده

اسامی چهار شهید تازه شناسایی شده دوران دفاع مقدس از سوی معراج‌الشهدا اعلام شد.

معراج‌الشهدای تهران اسامی چهار شهیدی که به تازگی هویت آن‌ها شناسایی شده است را اعلام کرد.

شهید «سعید دلالت» فرزند «عباسعلی» و متولد سال ۱۳۴۵ در شهر تهران است. او در سال ۶۵ و در عملیات «کربلای ۵» به شهادت رسید؛ اما پیکر مطهرش در منطقه «شلمچه» ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید والامقام بعد از گذشت ۳۳ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق پلاک هویت شناسایی شد.

شهید «محمد مهدی ماستری فراهانی» فرزند «محمد حسین»، متولد سال ۱۳۴۱ در استان تهران است. او در سال ۶۲ و در عملیات «والفجر ۴» به شهادت رسید؛ اما پیکر مطهرش در منطقه «پنجوین» ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید والامقام بعد از گذشت ۳۷ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید «مجید ریاضتی چشمه» فرزند «حاجی»، متولد سال ۱۳۳۶ در شهر تهران است. او در سال ۶۴ و در عملیات ایذائی «والفجر ۸» به شهادت رسید؛ اما پیکر مطهرش در جزیره «بوارین» ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید والامقام بعد از گذشت ۳۴ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید «حسین اصلان‌خانی» فرزند «عبدالوهاب»، متولد سال ۱۳۴۶ در شهر تهران است. او در سال ۶۷ و در تک دشمن به شهادت رسید؛ اما پیکر مطهرش در منطقه «زبیدات» ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید والامقام بعد از گذشت ۳۱ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

منبع : خبرگزاری دفاع مقدسپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *